√рудне вигодовуванн€ - проф≥лактика ендометр≥озу
√рудне вигодовуванн€ - проф≥лактика ендометр≥озу
√рудне вигодовуванн€ - проф≥лактика ендометр≥озу

≈ндометр≥оз - одна з найпоширен≥ших причин ж≥ночого безпл≥дд€. ќднак нещодавно вчен≥ д≥зналис€, що чим довше ж≥нка годуЇ грудьми, тим нижча ймов≥рн≥сть розвитку хвороби.

Ћ≥кар≥ вже давно пом≥тили, що грудне вигодовуванн€ благотворно позначаЇтьс€ на здоров'њ ж≥нки, зокрема, воно знижуЇ ризик розвитку у матер≥ раку молочноњ залози ≥ раку €Їчника. јле тепер досл≥дженн€ привели вчених до нового, ран≥ше не в≥домого факту про позитивний вплив лактац≥њ: загальна тривал≥сть годуванн€ грудьми негативно корелюЇтьс€ з ризиком розвитку у нењ ендометр≥озу.

ƒане в≥дкритт€ вчен≥ вважають дуже важливим, так €к ендометр≥оз у ж≥нок репродуктивного в≥ку зустр≥чаЇтьс€ набагато част≥ше, н≥ж рак грудей ≥ €Їчник≥в.

¬ ход≥ досл≥дженн€ вчен≥ провели детальне опитуванн€ 3300 ж≥нок, що страждали на ендометр≥оз, ви€влений п≥сл€ першоњ ваг≥тност≥. Ѕуло встановлено, що у тих ж≥нок, €к≥ годували дитину грудьми прот€гом 18 м≥с€ц≥в, ризик розвитку ендометр≥озу знижувавс€ на 30%.

Ћ≥кар≥ припустили, що зниженн€ ризику розвитку ендометр≥озу в≥дбувалос€ в насл≥док зм≥н гормонального фону матер≥. “ому був зроблений висновок, що лактац≥€ зменшуЇ р≥вень гормон≥в, що в≥д≥грають основну роль у розвитку ендометр≥озу.

04.10.17