—трах д≥агностики - нова причина п≥двищеноњ захворюваност≥ населенн€
—трах д≥агностики - нова причина п≥двищеноњ захворюваност≥ населенн€
—трах д≥агностики - нова причина п≥двищеноњ захворюваност≥ населенн€

ћедичн≥ фах≥вц≥ в останн≥ роки вид≥лили нову причину, €ка веде до розвитку р≥зних захворювань пац≥Їнт≥в - бо€знь д≥агностики. —хоже, що скоро терм≥н "scanxiety" стане розповсюдженим у медичному лексикон≥.

«г≥дно з опитуванн€ми л≥кар≥в ≥ огл€дам медичноњ л≥тератури по дан≥й тем≥, тривожн≥сть, пов'€зана з д≥агностикою, негативно в≥дбиваЇтьс€ на €кост≥ житт€ хворих, може викликати њх прихильн≥сть до терап≥њ або, навпаки, в≥дкинути њњ.

Ќайб≥льш поширене €вище scanxiety серед онкохворих: вони в≥дчувають обгрунтоване занепокоЇнн€ €к до, так ≥ п≥сл€ обстеженн€ ≥ оголошенн€ результат≥в. ” пац≥Їнт≥в на ранн≥й стад≥њ раку, €ка усп≥шно л≥куЇтьс€ ≥ не не маЇ н≥€ких ознак рецидиву, основний страх пов'€заний з поверненн€м пухлини ≥ пов'€заними ≥з цим насл≥дками. ” хворих ≥з т€жкою формою хвороби страх при скануванн≥ пов'€заний з ймов≥рн≥стю в≥дсутност≥ ефективност≥ л≥куванн€ або прогресуванн€м захворюванн€ - адже на будь-€к≥й стад≥њ хвороби результати д≥агностики можуть пров≥щати њм в≥рну смерть.

ќднак л≥кар≥ б'ють на сполох, стверджуючи, що така п≥двищена тривожн≥сть заважаЇ орган≥зму налаштуватис€ на одужанн€.  р≥м того, занепокоЇнн€ фах≥вц≥в викликаЇ ≥ той факт, що scanxiety не проходить з часом, нав≥ть п≥сл€ численних сканувань ≥ п≥дтверджень усп≥шного л≥куванн€.

03.10.17