оли застуда заважаЇ навчанню?
 оли застуда заважаЇ навчанню?
 оли застуда заважаЇ навчанню?

« початком навчального року школу разом з учн€ми починають в≥дв≥дувати в≥руси застуди. « року в р≥к еп≥дем≥њ √–¬≤ з приголомшливою регул€рн≥стю повторюютьс€ в кожному шк≥льному колектив≥. як д≥€ти батькам хворого школ€ра: в≥дправл€ти його на зан€тт€ або все ж залишити вдома?

¬≥рус застуди та грипу передаЇтьс€ з др≥бними крапельками слини ≥ слизу по пов≥трю в≥д хворого здоровому. ѕ≥д час еп≥дем≥њ скупченн€ народу в транспорт≥ та громадських м≥сц€х провокуЇ захворюванн€ одночасно в≥д 15 до 60% населенн€. Ќайб≥льш незахищеними ви€вл€ютьс€ д≥ти.

 оли дитину вважати хворою? якщо градусник ф≥ксуЇ температуру на позначц≥ 37,5 ∞—, то дитина вже хвора. јле б≥льш≥сть батьк≥в м≥ркують так: €кщо лихоманки немаЇ, то сопливу ≥ кашл€ючу дитину можна в≥дправл€ти в школу. ѓх можна зрозум≥ти, адже кожного чекаЇ робота. јле хвора дитина обов'€зково под≥литьс€ в≥русами з друз€ми, не кажучи про те, що п≥ддастьс€ ризику ускладнень. „ерез де€кий час кашл€ти буде вже половина класу.

якщо ви пом≥тили, що ваша дитина захвор≥ла, в≥дразу вживайте заход≥в ≥ залишайте њњ вдома, перев≥вши на пост≥льний режим. ¬≥руси впливають на слизову оболонку дихальних шл€х≥в ≥ провокують гостре запаленн€. ” в≥дпов≥дь орган≥зм посилено продукуЇ захисний слиз. ћокрота стаЇ все б≥льш в'зкою, спов≥льнюЇтьс€ рух в≥йок миготливого еп≥тел≥ю. «апалена слизова набр€каЇ, њњ функц≥њ послаблюютьс€, а це веде до кисневоњ недостатност≥ дит€чого орган≥зму.

 ашель допомагаЇ орган≥зму позбутис€ в≥д накопиченого мокротинн€, що порушуЇ прох≥дн≥сть пов≥тр€. ’≥ба може в так≥й ситуац≥њ мова йти про усп≥шне засвоЇнн≥ матер≥алу, коли дитина буквально боретьс€ за кожен в≥льний вдих! “ому доц≥льн≥ше зробити паузу в навчанн≥, почати л≥куванн€ вашого школ€ра, оточивши його увагою ≥ турботою.

25.09.17