„им шк≥длив≥ фени та бритви?
„им шк≥длив≥ фени та бритви?
 Ќезаперечний факт - краса вимагаЇ жертв. ќднак де€к≥ Ђжертвиї загрожують серйозними проблемами здоров'ю. ‘ах≥вц≥ кажуть, що сильно ризикую дами, €к≥ кожен день укладають волосс€ в пишн≥ зач≥ски за допомогою фена, ≥ чолов≥ки, €к≥ користуютьс€ електробр≥твам≥.

ƒл€ де€ких ц€ побутова техн≥ка просто незам≥нна. јле вчен≥ кажуть, що вона небезпечна дл€ нашого здоров'€. ≈ксперименти показали, що вплив слабкого зм≥нного магн≥тного пол€ призводить до пошкодженн€ ƒЌ  ≥ подальшоњ загибел≥ кл≥тин. «вичайно, згубн≥ процеси не в≥дбуваютьс€ одномоментно, а розт€гуютьс€ в час≥. ќднак фах≥вц≥ стверджують, що людського житт€ ц≥лком може бути достатньо, щоб повною м≥рою в≥дчути насл≥дки такого прагненн€ до краси.

–езультати експеримент≥в показали, що у щур≥в, п≥дданих д≥њ слабкого магн≥тного пол€ з частотою близько 60 √ц, через 4 години ви€вилос€ значне пошкодженн€ генетичного матер≥алу. „ерез 48 годин ефект був ще б≥льш ст≥йким.  р≥м того, в мозку тварин було заф≥ксовано процеси апоптозу - запрограмованоњ загибел≥ кл≥тин.

јле найнебезпечн≥шим в контакт≥ людини ≥ електроприлад≥в Ї те, що њх негативний вплив маЇ властив≥сть накопичуватис€. ѕринаймн≥ у щур≥в.

јле не посп≥шайте викидати на см≥тник своњ фени та електробритви. ¬чен≥ ще не уточнили, чи накопичуЇтьс€ шк≥дливий вплив в орган≥зм≥ людини при користуванн≥ феном по 5 хв в день.  ≥нцев≥ висновки знаход€тьс€ в стад≥њ доопрацюванн€.

18.09.17