„ому трапл€ютьс€ викидн≥?
„ому трапл€ютьс€ викидн≥?

ћатеринство - головне призначенн€ ж≥нки в житт≥. Ќа жаль, не кожн≥й ж≥нц≥ з тих чи ≥нших причин стану здоров'€ вдаЇтьс€ стати мат≥р'ю. —татистика показуЇ, що кожна четверта ваг≥тн≥сть в сучасному св≥т≥ зак≥нчуЇтьс€ викиднем. ” пошуках вир≥шенн€ ц≥Їњ проблеми вчен≥ встановили, що не т≥льки шк≥длив≥ звички ≥ неправильний спос≥б житт€ ж≥нки винуватц≥ ц≥Їњ проблеми. ћедики стверджують, що ≥снують певн≥ фактори ризику, €кими можна управл€ти.

Ѕ≥льш≥сть експерт≥в переконан≥, що найб≥льш поширеною причиною ранн≥х викидн≥в (до 13 тижн≥в) Ї генетична аномал≥€ плоду або ембр≥она. як вони з'€вл€ютьс€, поки медицина не встановила, але, швидше за все, передаютьс€ у спадок. ’оча поки що це т≥льки г≥потеза, €ку не можна п≥дкр≥пити статистикою.

јле фактори ризику не обмежуютьс€ т≥льки генетичними аномал≥€ми. ћолод≥ мами повинн≥ враховувати наступне:

  • аномальн≥ р≥вн≥ гормон≥в - пер≥одично зустр≥чаЇтьс€ ≥ впливаЇ на здатн≥сть орган≥зму адекватно контролювати процеси ваг≥тност≥;

  • проблеми з шийкою матки - €кщо в≥дкриЇтьс€ занадто рано, то це може спровокувати п≥зн≥й викидень;

  • проблема з маткою - незвичайна форма матки або м≥ома, €кщо вони обмежують прост≥р дл€ розвитку плода;

  • порушенн€ згортанн€ кров≥ - кровот≥к впливаЇ на харчуванн€ плоду, €к на ранн≥х, так ≥ на п≥зн≥х терм≥нах ваг≥тност≥;

  • ≥нфекц≥њ - зараженн€ кров≥ ≥ харчов≥ отруЇнн€ можуть також спровокувати викидень;

  • позаматкова ваг≥тн≥сть - пл≥д починаЇ розвиватис€ поза маткою, зазвичай в одн≥й з фалоп≥Ївих труб, що супроводжуЇтьс€ болем, втомою ≥ можливою кровотечею.

≤нш≥ фактори ризику (типу порожнього плодового €йц€ або мол€рноњ ваг≥тност≥) Ї вкрай р≥дк≥сними. Ќа€вн≥сть будь-€коњ з перерахованих вище проблем можна вчасно д≥агностувати, запоб≥гши небажан≥ насл≥дки.

Ќа думку вчених, ризик викидн€ також зростаЇ з в≥ком одного з партнер≥в, при на€вн≥сть проблем з фертильн≥стю у ж≥нки, зайвоњ ваги, алкогол≥зму ≥ кур≥нн€ одного з партнер≥в.

“акож необх≥дно Ђзабутиї про велик≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ п≥д час ваг≥тност≥ ≥ обмежену д≥Їту - харчуванн€ маЇ бути комплексним ≥ збалансованим.

13.09.17