„ому складно справл€тис€ з д≥тьми?
„ому складно справл€тис€ з д≥тьми?
„ому складно справл€тис€ з д≥тьми?

Ѕатьк≥вство - щаслива ≥ в той же час в≥дпов≥дальна функц≥€. —таючи батьками, багато пар нав≥ть не п≥дозрюють, з €кими труднощами њм доведетьс€ з≥ткнутис€. ”€вити соб≥ весь спектр дит€чих можливостей не вийде нав≥ть у самого квал≥ф≥кованого спец≥ал≥ста.  ожна людина - ≥ндив≥дуальн≥сть, а з д≥тьми ще складн≥ше.

Ќезважаючи на те, що сьогодн≥ можна знайти море ≥нформац≥њ ≥ порад щодо вихованн€ д≥тей, впоратис€ з ними все одно не завжди виходить. „ому так в≥дбуваЇтьс€?

ўе к≥лька дес€тил≥ть тому дл€ батьк≥в було головне, щоб дитина була од€гнена, взута ≥ нагодована, на все ≥нше особливоњ ​​уваги не звертали. јле сучасне покол≥нн€ батьк≥в дивитьс€ на це питанн€ набагато ширше. ¬они з ус≥х сил прагнуть зд≥йснити мр≥њ дитини, щоб подарувати њй казкове дитинство ≥ приЇмн≥ дит€ч≥ спогади. « одного боку, н≥чого поганого в цьому немаЇ, адже так вони намагаютьс€ виховати в людин≥ особист≥сть. јле багато хто просто впадаЇ в крайн≥сть, виход€чи з≥ спогад≥в про своЇ директивне дитинство. ¬ажливо розд≥л€ти грань м≥ж зд≥йсненн€м дит€чих бажань, д≥йсно важливих, ≥ дит€чими примхами ≥ егоњзмом.

Ѕагато батьк≥в прагнуть уникнути конфл≥кту з дитиною. јле в д≥йсност≥ конфл≥кт - нормальне €вище, ≥ €кщо його побудувати правильно, то псих≥ка дитини не постраждаЇ, а нав≥ть загартуЇтьс€, дитина зрозум≥Ї, що в родин≥ Ї опора, на €ку завжди можна покластис€.

¬ажко впоратис€ з дитиною батькам, €к≥ перебувають в розлученн≥. Ќер≥дко мама ≥ тато використовують д≥тей в так≥й ситуац≥њ в своњх ц≥л€х. Ќайчаст≥ше татус≥ дозвол€ють своњм д≥т€м набагато б≥льше, н≥ж матер≥. ћатер≥, в свою чергу, дор≥кають д≥тей за вит≥вки батьк≥в.

ј €к часто батьки все робл€ть сам≥ за своњх д≥тей, тим самим позбавл€ючи њх можливост≥ навчитись самост≥йност≥. —ам≥ приберуть, уроки приготують - пот≥м сам≥ в≥д цього ≥ страждають, так €к дитина звикаЇ, що рано чи п≥зно за нењ все зробл€ть, вона просто перестаЇ боротис€ за свою самост≥йн≥сть ≥ приймаЇ все зроблене батьками €к належне.

ѕроблема тут не в дитин≥, а в установках батьк≥в. Ќаприклад, €кщо мама пост≥йно прибираЇ за д≥тьми, то, можливо, переживаЇ, що њњ вважатимуть поганою господинею або вона в≥дчуЇ себе непотр≥бною. ¬ажливо, щоб доросл≥ в≥дшукали причину в соб≥, вир≥шили њњ, ≥ т≥льки п≥сл€ цього вони навчатьс€ справл€тис€ з д≥тьми.

ўе одна причина складнощ≥в з д≥тьми в тому, що доросл≥ часто вимагають в≥д них досконалост≥, забуваючи, що цього бути не може апр≥ор≥.

14.09.17