Ћюди з високим ≥нтелектом любл€ть самотн≥сть?
Ћюди з високим ≥нтелектом любл€ть самотн≥сть?
Ћюди з високим ≥нтелектом любл€ть самотн≥сть?
 ўо робить людей щасливими? ¬≥дпочинок на природ≥, сп≥лкуванн€ з близькими ≥ друз€ми, рух у танц≥, сп≥в - все це ≥ багато ≥ншого доставл€Ї нам рад≥сть. јле дл€ дуже розумних людей цього мало або, правильн≥ше сказати, це не п≥дходить дл€ в≥дчутт€ щаст€.

ѕсихологи встановили, що люди з дуже високим ≥нтелектом в≥дчувають б≥льш низьку задоволен≥сть житт€м, коли часто сп≥лкуютьс€ з друз€ми. Ќабагато щаслив≥шими вони в≥дчувають себе, €кщо њх залишити в спокоњ.

ƒаний висновок вчен≥ зробили, проанал≥зувавши в≥дпов≥д≥ опитуванн€ 15 197 ос≥б у в≥ц≥ в≥д 18 до 28 рок≥в, €ке оц≥нювало р≥вень задоволеност≥ житт€м, ≥нтелекту ≥ ментального здоров'€. јнал≥з даних показав, що перебуванн€ в натовп≥ змушуЇ людей в≥дчувати себе нещасними, а ось сп≥лкуванн€ з друз€ми, навпаки, даруЇ в≥дчутт€ щаст€. јле Ї одна умова - €кщо ц€ людина не дуже розумна.

јвтори досл≥дженн€ по€снили ц≥ результати за допомогою Ђтеор≥њ щаст€ саваниї, €ка в≥дображатиме ≥дею того, що задоволен≥сть житт€м визначаЇтьс€ не т≥льки тим, що в≥дбуваЇтьс€ на даний час, але ≥ формуЇтьс€ п≥д впливом Ђеволюц≥йноњ пам'€т≥ї, що маЇ на уваз≥ способи, €кими наш≥ предки реагували на под≥бн≥ под≥њ. ¬≥домо, що перв≥сна людина в≥дчувала себе б≥льш комфортно в оточенн≥ друз≥в, то ≥ наш≥ сучасники зберегли таку схильн≥сть, зв'€завши њњ з почутт€м щаст€.

јле високо≥нтелектуальн≥ люди, за словами вчених, б≥льш схильн≥ мати Ђнеприродн≥ї переваги ≥ ц≥нност≥, чуж≥ нашим предкам. ƒосл≥дженн€ показали, що б≥льш розумн≥ люди були менш схильн≥ користуватис€ дружбою, тобто використовувати близьких в корисливих ц≥л€х, хоча при цьому вони були б≥льш соц≥ал≥зован≥, н≥ж респонденти з б≥льш низьким р≥внем ≥нтелекту.

13.09.17