ўо веде до видаленн€ жовчного м≥хура?
ўо веде до видаленн€ жовчного м≥хура?
ўо веде до видаленн€ жовчного м≥хура?

Ѕ≥льш≥сть людей нав≥ть не знають, де у них знаходитьс€ жовчний м≥хур, поки в≥н не починаЇ бол≥ти.

∆овчний м≥хур розташований у верхньому правому квадрант≥ живота, нижче печ≥нки. ѕри на€вност≥ будь-€ких проблем пац≥Їнт скаржитьс€ на бол≥ саме в цьому м≥сц≥ - Ђп≥д ребрамиї. ≤нод≥ б≥ль супроводжуЇтьс€ нудотою.

√оловна функц≥€ жовчного м≥хура пол€гаЇ в збер≥ганн≥ жовч≥, €ка допомагаЇ орган≥зму розщеплювати ≥ перетравлювати жири, що надход€ть з њж≥. “акож жовчний м≥хур збер≥гаЇ жовч, €ка в даний час не використовуЇтьс€ орган≥змом. ѕеч≥нка виробл€Ї жовч, €ка через жовчн≥ протоки ≥ жовчний м≥хур потрапл€Ї в кишечник.

ѕри на€вност≥ серйозних проблем цього органу нер≥дко застосовують його х≥рург≥чне видаленн€. Ѕагато хто вважаЇ, що це означаЇ ≥нвал≥дн≥сть ≥ пост≥йн≥ стражданн€. ќднак жовчний м≥хур в≥дноситьс€ до тих орган≥в, без €ких орган≥зм може об≥йтис€. Ќаш орган≥зм здатний впоратис€ з втратою додаткового простору дл€ збер≥ганн€ жовч≥, заповнивши жовчн≥ протоки ≥ використовувати њх дл€ збер≥ганн€ надлишковоњ жовч≥. ≤нод≥ п≥сл€ операц≥њ жовчн≥ протоки можуть трохи розт€гнутис€, але це не вплине негативним чином на орган≥зм.

як≥ хвороби можуть привести до видаленн€ жовчного м≥хура?

Ќайпоширен≥шою проблемою жовчного м≥хура Ї камен≥, €к≥ утворюютьс€ з жовч≥ ≥ холестерину.  амен≥ в м≥хур≥ можуть блокувати вив≥льненн€ жовч≥ з жовчного м≥хура, а про€вл€тис€ це може наступними симптомами:

- сильний б≥ль, особливо п≥сл€ вживанн€ жирноњ њж≥,

- жовт€ниц€,

- запаленн€ ≥ подразненн€ ст≥нок жовчного м≥хура.

 амен≥, що утворилис€ в жовчному м≥хур≥, часто можуть взагал≥ не викликати н≥€кого болю, але захворюванн€ все одно потребуЇ л≥куванн€.

≤нод≥ можуть виникнути ≥нш≥ захворюванн€ жовчного м≥хура:

- рак жовчного м≥хура,

- перфорац≥€ жовчного м≥хура (розрив),

- гангрена, при блокуванн≥ адекватноњ протоки жовчного м≥хура,

- панкреатит, викликаний кам≥нн€м в жовчному м≥хур≥,

- кишкова непрох≥дн≥сть, викликана попаданн€м жовчних камен≥в у кишечник, внасл≥док чого блокуЇтьс€ кишечник.

ѕри больових в≥дчутт€х у верхн≥й прав≥й частин≥ живота (особливо п≥сл€ вживанн€ њж≥), швидше за все, даЇ про себе знати жовчний м≥хур. якщо бол≥ турбують регул€рно, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, €кий встановить причину болю. ѕри д≥агностиц≥ захворюванн€ жовчного м≥хура необх≥дно пройти л≥куванн€, щоб в подальшому уникнути видаленн€ цього органу.

22.08.17