≈моц≥њ впливають на вчинки в майбутньому
≈моц≥њ впливають на вчинки в майбутньому
≈моц≥њ впливають на вчинки в майбутньому

≈моц≥њ т≥сно переплетен≥ з ф≥з≥олог≥чним станом орган≥зму. —ильн≥ емоц≥йн≥ переживанн€ можуть викликати в≥дпов≥дн≥ реакц≥њ орган≥зму ≥ залишити сл≥д на стан≥ мозку. ≤ нав≥ть п≥сл€ тривалого часу мозок збер≥гаЇ ц≥ сл≥ди.

¬и€вл€Їтьс€, емоц≥йний струс впливаЇ на нашу пам'€ть, спогади ≥ нав≥ть майбутн≥ переживанн€.

Ѕагато наукових досл≥джень показують, що наше п≥знанн€ багато в чому залежить в≥д попередн≥х под≥й, досв≥ду. ј емоц≥йний стан мозку Ї його нев≥д'Їмною частиною.

¬чен≥ тривалий час вважали, що емоц≥йн≥ переживанн€ запам'€товуютьс€ краще, н≥ж не пофарбован≥ емоц≥€ми. јле недавнЇ досл≥дженн€ показало, що беземоц≥йн≥ переживанн€, €к≥ сл≥дували за емоц≥йними, запам'€товувалис€ також добре ≥ в≥дкладалис€ в довгостроков≥й пам'€т≥.

јвтори досл≥дженн€ серед двох груп випробовуваних оц≥нювали ф≥з≥олог≥чне збудженн€, зм≥ни в пров≥дност≥ шк≥рних покрив≥в ≥ ступ≥нь активност≥ мозку (за допомогою ћ–“). ¬ результат≥ ви€вилос€, що учасники, €к≥ п≥ддавалис€ впливу емоц≥йних подразник≥в, продемонстрували б≥льш довгостроковий в≥дгук нав≥ть при перегл€д≥ згодом представлених нейтральних зображень, в пор≥вн€нн≥ з групою, що переживала неемоц≥йн≥ под≥њ.

15.08.17