11 причин в≥дмовитис€ в≥д солодкоњ газованоњ води
11 причин в≥дмовитис€ в≥д солодкоњ газованоњ води
11 причин в≥дмовитис€ в≥д солодкоњ газованоњ води

’то ще не чув про шкоду солодких газованих напоњв? Ќезважаючи на це, б≥льш≥сть людей наполегливо продовжують вживати солодк≥ шипучки. ѕри цьому л≥кар≥ стверджують, що газован≥ напоњ забирають 184 000 людських житт≥в на р≥к через д≥абет, серцев≥ захворюванн€ ≥ рак. Ћ≥кар≥ б'ють на сполох: звичка щодн€ пити солодку газовану воду рано чи п≥зно призведе до передчасноњ смерт≥. ≤ лише м≥с€ць активного вживанн€ солодкоњ газованоњ води може коштувати великих проблем з≥ здоров'€м на все житт€.

„ому ж сл≥д в≥дмовитис€ в≥д солодкоњ газованоњ води?

1. √азована вода зб≥льшуЇ ризик розвитку раку, що п≥дтвердили численн≥ досл≥дженн€. ¬и€вл€Їтьс€, вживанн€ всього двох солодких безалкогольних напоњв на тиждень п≥двищуЇ к≥льк≥сть ≥нсул≥ну в п≥дшлунков≥й залоз≥ ≥ може подвоњти ризик розвитку раку п≥дшлунковоњ залози. ј при вживанн≥ всього одного газованого напою щодн€ зб≥льшуЇ у чолов≥к≥в ризик раку простати приблизно на 40%. ƒл€ д≥вчат п≥втори пл€шки в день загрожують раком молочноњ залози. ƒе€к≥ х≥м≥кати, що вход€ть до складу солодких газованих напоњв, зокрема барвники, можуть викликати рак.

2. «б≥льшуЇ ризик розвитку серцево-судинних захворювань

“ри банки газованоњ води в день ≥стотно п≥двищують ризик серцевих захворювань.

3. ћоже привести до д≥абету

ћаЇтьс€ на уваз≥ д≥абет 2-го типу. ƒосл≥дженн€ п≥дтвердили, що споживанн€ солодкоњ газованоњ води зб≥льшуЇ к≥льк≥сть хворих на д≥абет.

4. ѕошкоджуЇ печ≥нку

—олодк≥ напоњ викликають ожир≥нн€ печ≥нки, нав≥ть дв≥ банки напою в день можуть привести до поразки цього органу.

5. ћоже привести до агрес≥њ та насильства

ƒосл≥дженн€, проведен≥ на п≥дл≥тках, ви€вило зв'€зок м≥ж вживанн€м газованих напоњв, насильством ≥ ймов≥рн≥стю застосуванн€ зброњ. –езультати досл≥дженн€ показали, що нав≥ть т≥ п≥дл≥тки, €к≥ випивали всього дв≥ банки в день, були б≥льш агресивн≥ по в≥дношенню до оточуючих, н≥ж т≥, хто не вживав або вживав в м≥н≥мальн≥й к≥лькост≥ газовану воду.

6. ћоже призвести до передчасних полог≥в у ваг≥тних ж≥нок.

7. ћоже зм≥нити склад ≥ к≥льк≥сть р≥вн€ б≥лка в головному мозку, що може привести до г≥перактивност≥.

8. ћоже викликати передчасне стар≥нн€

‘осфати, €к≥ використовуютьс€ в газованих напо€х та ≥нших оброблених продуктах, прискорюють процес стар≥нн€. ÷е веде до ускладнень з≥ здоров'€м, €к≥ у ≥нших з'€вл€ютьс€ т≥льки з в≥ком.

9. ћоже викликати раннЇ статеве дозр≥ванн€

ƒосл≥дники ви€вили, що д≥вчатка у в≥ц≥ в≥д 9 до 14 рок≥в, €к≥ вживали щодн€ солодку газовану воду, мали б≥льш ранню менструац≥ю. ј це означаЇ зб≥льшенн€ ризику раку.

10. ћоже призвести до ожир≥нн€

Ќав≥ть €кщо це д≥Їтична газована вода, вона €к ≥ ран≥ше може впливати на наш≥ форми, так €к м≥стить б≥льше калор≥й, н≥ж звичайна вода.

11. ћоже зб≥льшити ризик розвитку хвороби јльцгеймера

ƒосл≥дженн€ американських вчених показали, що миш≥, що одержували в день екв≥валент п'€ти банкам газованоњ води, мали г≥рш≥ спогади ≥ в два рази б≥льше ушкоджень мозку, характерних дл€ даноњ хвороби.

13.08.17