ѕро що розпов≥сть в≥дрижка?
ѕро що розпов≥сть в≥дрижка?

¬≥дрижка - ц≥лком нормальне €вище роботи орган≥зму, €кщо вона даЇ про себе знати р≥дко. јле €кщо вона стаЇ набридливою ​​≥ псуЇ людин≥ житт€, то стаЇ завданн€м, що вимагаЇ р≥шенн€.

ћайже у кожного з нас пару раз в день в≥дбуваЇтьс€ в≥дрижка. ћало хто думаЇ про њњ поган≥ насл≥дки, нав≥ть навпаки, багатьом вона приносить насолоду ≥ почутт€ комфорту. ѕричиною в≥дрижки Ї заковтуванн€ занадто великоњ к≥лькост≥ пов≥тр€ або п≥двищене газоутворенн€, що викликаЇ тиск на ст≥нки шлунка. ѕри цьому шлунков≥ м'€зи скорочуютьс€, сф≥нктер м≥ж стравоходом ≥ шлунком розслабл€Їтьс€, а м≥ж дванадц€типалою кишкою ≥ шлунком стискаЇтьс€, що ≥ викликаЇ в≥дрижку.

јле €кщо в≥дрижка приносить незручност≥ ≥ дискомфорт, значить, щось не так з процесом травленн€. якщо в≥дригуЇтьс€ кислим, це говорить про п≥двищену кислотн≥сть шлункового соку. √≥ркота св≥дчить про потрапл€нн€ жовч≥ в шлунок. ѕри застоњ ≥ гнильному брод≥нн≥ в шлунку в≥дрижка буде з неприЇмним тухлим запахом. „асто це може сигнал≥зувати про початок розвитку гастриту. якщо вчасно не почати вир≥шувати цю проблему, з часомприЇднаютьс€ ниюч≥ бол≥ в област≥ шлунка ≥ т€жк≥сть, почутт€ нудоти.

” здоровоњ людини р≥дко з'€вл€Їтьс€ в≥дрижка. ѕричиною њњ виникненн€ нер≥дко Ї невроз шлунка, при цьому в≥дрижка буде особливо звучною. ѕри хвилюванн≥ ми заковтуЇмо б≥льшу к≥льк≥сть пов≥тр€, накопичуючись в шлунку, вонопочинаЇ виходити назад.

ѕричиною в≥дрижки також може бути ≥ наш рац≥он або сам процес вживанн€ њж≥. —еред продукт≥в харчуванн€ найб≥льше можуть викликати в≥дрижку горох, квасол€, капуста, а також газован≥ напоњ.

«верн≥ть увагу на те, €к ви п'Їте напоњ. √ар€чий чай або каву ми охолоджуЇмо, дмухаючи на них, ≥ назад заковтуЇмо багато пов≥тр€.

якщо в≥дрижки част≥ ≥ турбують вас, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-гастроенеролога. ¬≥н призначить гастроскоп≥ю, рентген стравоходу ≥ шлунка та ≥нш≥ необх≥дн≥ досл≥дженн€.

Ћ≥куванн€ порушенн€ травленн€, що викликаЇ в≥дрижку, завжди починаЇтьс€ з д≥Їти. Ќеобх≥дно виключити з рац≥ону вс≥ продукти, що спри€ють газоутворенню (здоба, бобов≥, гостра њжа, газован≥ напоњ). якщо ж причиною в≥дрижки Ї невроз, на допомогу прийде народна медицина з р≥зними рецептами, зокрема допомагаЇ кор≥нь валер≥ани.

06.08.17