Ќаск≥льки ефективний магн≥й при передчасних пологах?
Ќаск≥льки ефективний магн≥й при передчасних пологах?
Ќаск≥льки ефективний магн≥й при передчасних пологах?

—ульфат магн≥ю - зас≥б широкого спектра д≥њ, особливо попул€рний в г≥неколог≥њ ≥ акушерств≥. ” числ≥ переваг даного препарату нейропротектори, особливо важлив≥ дл€ недоношених плод≥в.

Ќещодавно група вчених з јвстрал≥њ провела досл≥дженн€, в ход≥ €кого з'€сувалос€, що магн≥й, €кий призначаЇтьс€ при ваг≥тност≥, не несе довгострокових вигод дл€ малюк≥в.

¬становлено, що частота неспри€тливих довгострокових невролог≥чних порушень у грудних д≥тей, що народилис€ на терм≥н≥ менше 28 тижн≥в, залишаЇтьс€ вкрай високою в пор≥вн€нн≥ з доношеними. « ц≥Їю метою при неминучому ризику передчасних полог≥в ваг≥тним ж≥нкам призначають сульфат магн≥ю. ¬важалос€, що в≥н знижуЇ ризик церебрального парал≥чу в ранньому дитинств≥, хоча про його насл≥дки в шк≥льному в≥ц≥ досл≥джень не проводилос€.

јле вчен≥ перев≥рили ефективн≥сть магн≥ю при наступних обставинах. ¬и€вилос€, що сульфат магн≥ю, що вводитьс€ ваг≥тним ж≥нкам з ризиком передчасних полог≥в внутр≥шньовенно, не був пов'€заний з користю дл€ невролог≥чного та когн≥тивного здоров'€ д≥тей шк≥льного в≥ку ≥ н≥€к не позначавс€ на швидкост≥ њх зростанн€ або ≥нших показниках здоров'€.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь б≥льше тис€ч≥ ж≥нок з ризиком передчасних полог≥в, 535 з €ких отримували ≥н'Їкц≥њ магн≥ю, а 527 - плацебо.  р≥м зниженн€ ризику дит€чоњ смерт≥ в груп≥ сульфату магн≥ю, автори роботи не ви€вили будь-€ких довгострокових вигод дл€ њх майбутн≥х д≥тей. “акож автори зазначають, що њх досл≥дженн€ не заперечуЇ перев≥рену ефективн≥сть сульфату магн≥ю в зниженн≥ ризику.

04.08.17