ѕри перевтом≥ мозок частково в≥дключаЇтьс€
ѕри перевтом≥ мозок частково в≥дключаЇтьс€
ѕри перевтом≥ мозок частково в≥дключаЇтьс€

ћозок - один з найб≥льш незв≥даних людських орган≥в. ≤ чим б≥льше вчен≥ його досл≥джують, тим б≥льше загадок в ньому ви€вл€Їтьс€. Ќещодавно фах≥вц≥ в≥дкрили ще один незв≥даний ран≥ше процес, що в≥дбуваЇтьс€ в мозку. —постереженн€ показали, що при в≥дчутт≥ сильноњ перевтоми к≥лька нейрон≥в в≥дключаЇтьс€ нав≥ть п≥д час неспанн€, а решта продовжують п≥дтримувати активн≥сть орган≥зму.

¬чен≥ вважають, що в≥дключенн€ нейрон≥в, €к особлив≥сть функц≥онуванн€ мозку, негативно позначаЇтьс€ на робот≥ вс≥Їњ нервовоњ системи ≥ €сност≥, з €кою вир≥шуютьс€ т≥ чи ≥нш≥ завданн€.

ƒан≥ висновки були зроблен≥ на п≥дстав≥ експеримент≥в, проведених на лабораторних гризунах. ” мозок тварин ≥мплантували електроди ≥ обмежували њх сон на чотири години. ѕри цьому зовн≥ щури вигл€дали активними, а ось де€к≥ нейрони в њх мозку Ђспалиї. Ќевиспан≥ тварини зд≥йснювали багато помилок п≥д час виконанн€ певних завдань. ѕри цьому на загальн≥й енцефалограм≥ вчен≥ не змогли ви€вити Ђзаснул≥ї кл≥тини мозковоњ тканини. ‘ах≥вц≥ впевнен≥, що мозок саме таким чином захищаЇтьс€ в≥д глобального перенавантаженн€, €ке вже не здатний контролювати.

01.08.17