—трахи заспокоњть швидке диханн€
—трахи заспокоњть швидке диханн€
—трахи заспокоњть швидке диханн€

¬ останн≥ роки дихальн≥ практики стали особливо попул€рн≥ дл€ релаксац≥њ ≥ дл€ в≥дновленн€ душевноњ р≥вноваги. ЌедавнЇ досл≥дженн€ довело, що швидке диханн€ даЇ певн≥ переваги, €кщо людина знаходитьс€ в небезпечн≥й ситуац≥њ.

¬чен≥ ви€вили, що ритм диханн€ модулюЇ електричну активн≥сть в головному мозку, а це п≥дсилюЇ емоц≥йнув≥дпов≥дь ≥ функц≥ю пам'€т≥. “ак≥ повед≥нков≥ реакц≥њ залежать в≥д вдиху ≥ видиху, а також маЇ значенн€, дихаЇ людина через рот або через н≥с. “ак, пам'€ть посилюЇтьс€, €кщо люди спостер≥гають Ђстрашнийї образ ≥ при цьому вдихають через н≥с (≥ навпаки).

¬и€вл€Їтьс€, ≥снуЇ величезна р≥зниц€ в активност≥ мозку в мигдалин≥ ≥ г≥покамп≥ при вдиху в пор≥вн€нн≥ з видихом: це одне з основних в≥дкритт≥в, €к≥ були зроблен≥ в даному досл≥дженн≥. ѕри вдиху стимулюютьс€ нейрони в нюховоњ кор≥, мигдалин≥ ≥ г≥покамп≥ по вс≥й л≥мб≥чн≥й систем≥.

 оли людина знаходитьс€ в стан≥ пан≥ки, ритм диханн€ стаЇ швидше, ≥ в результат≥ витрачаЇтьс€ пропорц≥йно б≥льше часу на вдихи, н≥ж в спок≥йному стан≥. —упров≥д страху швидким диханн€м - вроджена реакц≥€ орган≥зму, €ка покликана надавати позитивний вплив на функц≥њ головного мозку, щоб в≥н м≥г б≥льш продуктивно реагувати на небезпечн≥ подразники в навколишньому середовищ≥.

¬перше вчен≥ ви€вили ц≥ в≥дм≥нност≥ при вивченн≥ мозковоњ активност≥ у семи пац≥Їнт≥в з еп≥лепс≥Їю, що були кандидатами на операц≥ю на головному мозку. «а тиждень до операц≥њ њм ≥мплантували в головний мозок електроди з метою ви€вленн€ зон, €к≥ п≥дл€гають ≥нактивац≥њ. ¬ипадково досл≥дники пом≥тили, що записан≥ електричн≥ сигнали, що в≥дображали ступ≥нь активност≥ мозку, корелювали з диханн€м. Ќайактивн≥шими були д≥л€нки, що в≥дпов≥дають за емоц≥њ, пам'€ть ≥ сприйн€тт€ запах≥в.

29.07.17