ўо робити, €кщо вкусила комаха?
ўо робити, €кщо вкусила комаха?
ўо робити, €кщо вкусила комаха?

ƒовгооч≥куваний л≥тн≥й в≥дпочинок за м≥стом може зак≥нчитис€ вельми плачевно. —права в тому, що мало хто по≥нформований про наданн€ першоњ допомоги при укус≥ комах.

—ьогодн≥ ≥снуЇ багато спец≥альних крем≥в проти комах, але все одно знаход€тьс€ незахищен≥ м≥сц€.

ќтже, €кщо вас або когось з близьких вкусила комаха, в першу чергу необх≥дно роз≥братис€, чий це укус. якщо рана просто опухла, необх≥дно накласти ватний тампон з антисептиком. якщо стан пог≥ршивс€ - нудота, температура, необх≥дне втручанн€ л≥кар≥в.

”кус оси, бджоли, шершн€

–еакц≥€ при попаданн≥ отрут цих комах в орган≥зм дуже швидка. ¬≥дразу п≥сл€ укусу потр≥бно акуратно вит€гнути жало, а рану змастити перекисом водню або р≥диною, що м≥стить спирт.

«апоб≥гти зб≥льшенню набр€ку допоможе компрес з льоду. ўоб уникнути алерг≥чноњ реакц≥њ, потр≥бно прийн€ти антиг≥стам≥нний препарат. якщо укус прийшовс€ на в≥дкрит≥ незахищен≥ частини (лице, рот, голова) - необх≥дно терм≥ново викликати швидку допомогу, так €к укуси в цих м≥сц€х можуть призвести до задушенн€.

”кус кл≥ща

¬л≥тку це найпоширен≥ша проблема в≥дпочинку. —кладн≥сть пол€гаЇ в тому, що укус безбол≥сний ≥ його складно пом≥тити в≥дразу. ј ще б≥льша проблема пол€гаЇ в тому, що кл≥щ - переносник п'€ти ≥нфекц≥й.

якщо ви€влений укус кл≥ща, необх≥дно терм≥ново п≥нцетом вит€гнути його за т≥льце з рани, але не стискаючи голову! —аме в гол≥вц≥ комахи м≥ститьс€ найвища к≥льк≥сть в≥русу. –ану н≥ в €кому раз≥ не чесати, щоб не рознести ≥нфекц≥ю.

¬ош≥

ѕри пост≥йному сверб≥нн≥ голови необх≥дно перев≥рити на€вн≥сть вошей. ¬и€вивши вошей, необх≥дно негайно вивести њх за допомогою спец≥альних препарат≥в, €к≥ продаютьс€ в будь-€к≥й аптец≥. ≤ чим швидше, тим краще, так €к вош≥ швидко плод€тьс€.

 омар≥

 омар≥ - це напасть кожного л≥та, причому не т≥льки на природ≥, але ≥ вдома. ѕроти цих комах ≥снуЇ безл≥ч засоб≥в, €к≥ њх в≥дл€кують, а також засоб≥в, €к≥ застосовуютьс€ п≥сл€ укусу. –ану сл≥д обробити антисептиком.

якщо вас вкусила €кась комаху, то не варто ≥гнорувати так≥ серйозн≥ симптоми, €к температура, нудота, висип, задуха, б≥ль в груд€х ≥ задишка.

27.07.17