„ому ми не пам'€таЇмо спогади раннього дитинства?
„ому ми не пам'€таЇмо спогади раннього дитинства?
„ому ми не пам'€таЇмо спогади раннього дитинства?

ѕам'€ть - одне з найб≥льш невивчених €вищ людського мозку. Ќещодавно вчен≥ провели досл≥дженн€, €ке допомогло краще роз≥братис€, €к працюють процеси пам'€т≥.

ј €к≥ ваш≥ найран≥ш≥ спогади? Ѕ≥льш≥сть людей не в змоз≥ пригадати €кусь значну под≥ю, що в≥дбулас€ прот€гом перших рок≥в њхнього житт€. јле це зовс≥м не означаЇ, що ми не здатн≥ пам'€тати так≥ под≥њ.

” в≥ц≥ з 2 до 3 рок≥в у людини розвиваютьс€ моторн≥ навички, вона вчитьс€ сп≥лкуватис€. ѕриблизно в цей же пер≥од ми починаЇмо розум≥ти, що нам подобаЇтьс€, а що н≥. ѕочутт€, €к≥ ми в≥дчуваЇмо п≥д час цього етапу нашого житт€, надзвичайно важлив≥ ≥ впливають на нашу повед≥нку в подальшому, нав≥ть коли ми доросл≥шаЇмо. јле чому тод≥ ми не в змоз≥ отримати ц≥ спогади з пам'€т≥, хоча все житт€ знаходимос€ п≥д њх впливом?

¬чен≥ дали цьому €вищу особливу назву - амнез≥€ дитинства. Ќеврологи припускають, що вона пов'€зана з швидким зростанн€м мереж нових нейрон≥в п≥д час ц≥Їњ стад≥њ розвитку, в цьому ≥ криЇтьс€ причина нашоњ нездатност≥ згадати багато деталей з раннього дитинства: розвиток нових нейрон≥в перешкоджаЇ процесу збер≥ганн€ спогад≥в, так €к очищаЇ пам'€ть в≥д старих нервових кл≥тин.

Ќещодавно американськ≥ вчен≥ висунули г≥потезу, зг≥дно з €кою ≥снують прихован≥ спогади - вони в≥дпов≥дають за Ђос€€нн€ї, €к≥ ми переживаЇмо, вже будучи дорослими. „асто так≥ моменти Ї ≥н≥ц≥йован≥ неприЇмними прихованими спогадами.

24.07.17