ўо викликаЇ хруск≥т в суглобах?
ўо викликаЇ хруск≥т в суглобах?
ўо викликаЇ хруск≥т в суглобах?

Ќапевно, кожен з нас хоча б раз стикавс€ з таким €вищем, або у себе, або у ≥нших людей. «асид≥вшись довго в одному положенн≥, встаЇмо, пот€гуЇмос€ ≥ чуЇмо хруск≥т в суглобах. ƒе€к≥ починають хвилюватис€, що це перш≥ ознаки наближенн€ старост≥ або про€в €когось захворюванн€ к≥сток ≥ суглоб≥в. ќднак сл≥д зазначити, що под≥бн≥ €вища можуть з'€витис€ ≥ у повн≥стю здоровоњ ≥ молодоњ людини. якщо звук не доповнюЇтьс€ болем ≥ неприЇмними в≥дчутт€ми, хвилюватис€ не варто. –ухливий спос≥б житт€ ≥ правильний рац≥он взагал≥ можуть допомогти забути про л€каючий хруск≥т.

јле в зр≥лому в≥ц≥ хруск≥т в суглобах лунаЇ част≥ше. Ћ≥кар≥ по€снюють це €вище, €к в≥ков≥ зм≥ни. јле займаючись г≥мнастикою ≥ не засиджуючи на одному м≥сц≥, цього можна уникнути.

ўо ж викликаЇ хрусткий звук в суглобах при рус≥? ƒв≥ або к≥лька к≥сток утворюють суглоб, €кий покритий гладким, що запоб≥гаЇ тертю, матер≥алом - хр€щем. —углоб розм≥щений в капсул≥, в €кий знаходитьс€ синов≥альна р≥дина, вона ≥стотно зменшуЇ терт€. якщо з €кихось причин ц≥Їњ р≥дини недостатньо, у людини хрумт€ть суглоби.

јле часто хруск≥т виникаЇ ≥ з ≥нших причин. Ќаприклад, часто в≥н зустр≥чаЇтьс€ у молодих ж≥нок. ѓх орган≥зм виробл€Ї б≥льш розт€жний колаген. ÷€ генетична особлив≥сть зм≥нюЇ багато тканин, в тому числ≥ к≥стки та суглоби. ¬они стають дуже рухливими ≥ починають хруст≥ти.

 р≥м того, хруск≥т з'€вл€Їтьс€ при артроз≥, що робить поверхню суглоб≥в шорсткою, п≥сл€ запальних процес≥в ≥ скупчених газ≥в.

Ќерухом≥сть ≥ статичн≥сть положенн€ т≥ла прот€гом тривалого часу, що характерно дл€ нашого стол≥тт€ комп'ютерних технолог≥й, також може викликати хруск≥т в суглобах. „асто ми забуваЇмо про те, що наш≥ суглоби вимагають невпинного руху.

якщо вас турбуЇ хруск≥т в суглобах, починайте з цим боротис€. Ќасамперед, привч≥ть себе до регул€рноњ г≥мнастики. Ќавч≥тьс€ вставати з-за комп'ютера хоча б раз на п≥втори години. ѕорухайте головою, роз≥мн≥ть шию ≥ плеч≥. ƒуже корисно пару хвилин повис≥ти на турн≥ку. “ри рази в тиждень вид≥л€йте час на зан€тт€ будь-€ким видом спорту. ƒуже корисно в≥дв≥дувати басейн. ÷е дозволить назавжди позбутис€ хрускоту.

Ќародна медицина пропонуЇ використовувати шкаралупу €Їць дл€ позбавленн€ в≥д хрускоту в суглобах. Ќеобх≥дно розтерти шкаралупу в порошок. Ќеодм≥нно додавати до нењ будь-€ку харчову кислоту, так €к без нењ кальц≥й погано засвоюЇтьс€ орган≥змом. ¬живайте сум≥ш раз в день по 1 ч. ложц≥. “акож корисно щодн€ з'њдати по к≥лька ложечок кунжуту.

якщо хруск≥т супроводжуЇтьс€ хворобливими в≥дчутт€ми, необх≥дно проконсультуватис€ з л≥карем.

16.07.17