як правильно завершити лактац≥ю?
як правильно завершити лактац≥ю?
як правильно завершити лактац≥ю?

якщо ваш≥й дитин≥ прийшов час перейти на њжу з дорослого столу, то зробити це треба правильно, не зашкодивши н≥ соб≥, н≥ дитин≥.

¬≥длучати в≥д грудей правильн≥ше не р≥зко, а поступово, в к≥лька етап≥в. ¬ цьому випадку, найчаст≥ше, н≥€ких неприЇмних в≥дчутт≥в мама не зазнаЇ. Ќеобх≥дно зауважити, що вид≥ленн€ з грудей можуть тривати ще €кийсь час, у де€ких ж≥нок можливо нав≥ть прот€гом дек≥лькох рок≥в. √оловне, щоб ж≥нка не в≥дчувала н≥€ких неприЇмних в≥дчутт≥в - груди не повинн≥ набухати ≥ турбувати.

ўоб зменшити виробленн€ молока, орган≥зму необх≥дно допомогти з цим завданн€м. ƒл€ цього потр≥бно зменшити споживанн€ р≥дини, випиваючи в день не б≥льше 1,5 л води.

ўоб молоко перестало виробл€тис€, потр≥бно подати орган≥зму сигнал, що в ньому б≥льше немаЇ потреби. ¬и перестали годувати дитину, але зц≥джувати молоко, що залишилос€ не потр≥бно, через к≥лька дн≥в воно перестане виробл€тис€ в звичн≥й к≥лькост≥.

ѕерший час ж≥нка ще буде в≥дчувати припливи молока. якщо при цьому виникають неприЇмн≥ в≥дчутт€, то можна все-таки полегшити груди, злегка зц≥дивши молоко, але повн≥стю зц≥джувати не можна. ≤снують ≥ спец≥альн≥ препарати дл€ припиненн€ лактац≥њ, але приймати њх варто т≥льки за рекомендац≥Їю л≥кар€. ѓх прийом без контролю фах≥вц€ може привести до небажаних насл≥дк≥в.

Ѕувають випадки, коли в≥длученн€ дитини в≥д грудей даЇтьс€ ж≥нц≥ зовс≥м нелегко, ≥ кр≥м приплив≥в молока, п≥двищуЇтьс€ температура, а в груд€х виникають сильн≥ бол≥. ” цьому випадку необх≥дна негайна допомога л≥кар€, самол≥куванн€ протипоказане категорично. —пец≥ал≥ст оц≥нить ситуац≥ю ≥ призначить препарати, €к≥ допоможуть позбутис€ в≥д небажаних симптом≥в.

16.07.17