орисний або шк≥дливий б≥г дл€ кол≥н?
 орисний або шк≥дливий б≥г дл€ кол≥н?
 орисний або шк≥дливий б≥г дл€ кол≥н?

¬с≥м в≥домо, наск≥льки б≥г корисний дл€ здоров'€. ќднак де€к≥ фах≥вц≥ попереджають, що б≥г може не дуже добре позначитис€ на стан≥ кол≥н. Ѕагато з них вважають, що б≥г п≥ддаЇ атлет≥в, особливо початк≥вц≥в, ризику розвитку травми кол≥нних суглоб≥в ≥ залишаЇ п≥сл€ тренуванн€ хвороблив≥сть ≥ набр€кл≥сть.

ќднак недавнЇ досл≥дженн€ показало, що б≥г д≥йсно впливаЇ на кол≥на, але позитивно, так €к допомагаЇ зменшити запаленн€ в суглобах.

ƒосл≥дники провели багаторазов≥ анал≥зи синов≥альноњ р≥дини з кол≥нного суглоба, забраноњ у к≥лькох чолов≥к≥в ≥ ж≥нок у в≥ц≥ 18-35 рок≥в. ƒосл≥дники шукали ознаки запаленн€ (у вигл€д≥ б≥ох≥м≥чних маркер≥в) до ≥ п≥сл€ 30-хвилинного б≥гу ≥ д≥йсно знайшли невелике розходженн€ в показниках. јле це говорило про користь б≥гу, а не про шкоду.

‘ах≥вц≥ твердо впевнилис€, що ф≥зичн≥ вправи створюють певну протизапальну середу, що може бути корисним дл€ збереженн€ ≥ п≥дтриманн€ довгострокового здоров'€ суглоб≥в дл€ молодих здорових людей. «а словами досл≥дник≥в, регул€рн≥ проб≥жки допомагають в≥дстрочити розвиток дегенеративних хвороб суглоб≥в, наприклад, остеоартриту.

08.07.17