9 факт≥в, €к≥ розкажуть про людину гени
9 факт≥в, €к≥ розкажуть про людину гени
9 факт≥в, €к≥ розкажуть про людину гени

¬≥дм≥нн≥сть зовн≥шност≥ ≥ характеру одн≥Їњ людини в≥д ≥ншоњ обумовлено генами, €к≥ передають ≥нформац≥ю в≥д батьк≥в д≥т€м. ÷≥ молекули ƒЌ  в основному однаков≥ дл€ вс≥х, але т≥, €к≥ викликають розб≥жност≥, притаманн≥ т≥льки вам.

ѕ≥сл€ проведенн€ безл≥ч≥ досл≥джень вченим вдалос€ встановити, €к≥ в≥дм≥нност≥ обумовлен≥ впливом ген≥в.

—иве волосс€

Ѕув ви€влений ген, €кий в≥дпов≥даЇ за те, €к рано ви ви€вите сиве волосс€ на своњй голов≥. ÷е ген IRF4, €кий допомагаЇ утворюватис€ п≥гменту у волосс≥, очах ≥ шк≥р≥.

≤снують також гени, в≥дпов≥дальн≥ за облис≥нн€ ≥ €к≥сть волосс€.

√ен алкогол≥зму

¬чен≥ припустили, що ≥снуЇ зв'€зок м≥ж ≥мпульсивною повед≥нкою ≥ конкретним геном. ÷≥ гени також в≥дпов≥дають за нездорову т€гу до алкоголю. ÷е може по€снювати, чому де€ким люд€м важко контролювати т€гу до алкоголю, наркотик≥в ≥ небезпечних вид≥в д≥€льност≥.

¬плив батька

Ѕагатьом в≥домо, що в≥к ж≥нки, њњ рац≥он, вага ≥ звички п≥д час ваг≥тност≥ можуть вплинути на здоров'€ дитини. јле вчен≥ ви€вили, що те ж саме в≥дноситьс€ до батька дитини! ” м≥ру того, €к чолов≥к стаЇ старше, набираЇ вагу ≥ зм≥нюЇ своњ звички, його гени зм≥нюютьс€. ¬и€вл€Їтьс€, вплив чолов≥чих ген≥в може стати причиною аутизму, раку ≥ д≥абету у дитини.

«айва вага

якщо ви страждаЇте в≥д зайвоњ ваги, ≥ н≥ щ≥льний граф≥к тренувань ≥ суворе харчуванн€ не допомагають вам, швидше за все, винн≥ гени. ¬чен≥ ви€вили, що де€к≥ гени можуть в≥дпов≥дати за зайву вагу.

—т≥йк≥сть до стрес≥в

¬чен≥ ви€вили, що у людей, €к≥ пережили землетрус або ≥нш≥ катакл≥зми, Ї один ≥ той же ген, €кий в≥дпов≥даЇ за ст≥йк≥сть до стрес≥в. ¬важають, що можливо в≥н ≥ граЇ важливу роль у пор€тунку.

ƒивно те, що ц≥ ж гени пов'€зан≥ з ревматоњдним артритом ≥ псор≥аз. ѕоки що вчен≥ з'€совують, €к ц≥ умови можуть бути пов'€зан≥ м≥ж собою.

–изик сл≥поти

¬чен≥ впевнен≥, що к≥лька дес€тк≥в вар≥ац≥й гена можуть п≥двищити ризик в≥ковоњ макул€рноњ дегенерац≥њ, а це головна причина сл≥поти у людей старше 50 рок≥в.

ћожливо колись л≥кар€м вдастьс€ протестувати вс≥ генетичн≥ ризики ≥ придумати нов≥ способи проф≥лактики ≥ л≥куванн€ розладу.

¬≥руси, що п≥двищують ≥мун≥тет

Ќашим предкам довелос€ пережити багато в≥русних захворювань. „астина ≥нформац≥њ, закладеноњ в наших генах, в≥дпов≥даЇ за в≥руси, €к≥ перенесли наш≥ предки.  оли вчен≥ видалили цю ≥нформац≥ю з кл≥тин в лабораторних умовах, прилегл≥ гени не змогли актив≥зувати ≥мунну систему дл€ боротьби з новими в≥русами. ¬иходить, що ц≥ стародавн≥ в≥руси пост≥йно захищають нас в≥д нових.

Ќепереносим≥сть глютену

ћайже 40% людей мають гени, пов'€зан≥ з цел≥ак≥Їю - розлад, при €кому орган≥зм не може перетравлювати глютен. „ерез це в кишечнику починаЇтьс€ запальний процес. јле т≥льки у 1% людей з цими генами зустр≥чаЇтьс€ цей розлад.

¬чен≥ стверджують, що здоров'€, зовн≥шн≥й вигл€д ≥ особист≥сть людини багато в чому залежать в≥д ген≥в. ј також спос≥б житт€, характер ≥ повед≥нка можуть залежати в≥д ƒЌ .

25.06.17