7 ознак деф≥циту кальц≥ю
7 ознак деф≥циту кальц≥ю

ћолочн≥ продукти, €к джерело кальц≥ю, необх≥дн≥ д≥т€м. јле мало хто з дорослих вважаЇ, що молоко так само потр≥бно ≥ њм, особливо ж≥нкам. ўо вказуЇ на нестачу кальц≥ю в орган≥зм≥?

Ќормою кальц≥ю в орган≥зм≥, за даними ¬ќќ«, Ї 1000 мг дл€ чолов≥к≥в ≥ ж≥нок у в≥ц≥ 19-50 рок≥в. ∆≥нки старше 51 року ≥ чолов≥ки старше 70-ти рок≥в щодн€ повинн≥ отримувати 1200 мг.

Ќебезпека деф≥циту кальц≥ю пол€гаЇ в тому, що в орган≥зм≥ починаЇ виробл€тис€ гормон, в≥домий €к –“Ќ. ўоб збалансувати зниженн€ р≥вн€ кальц≥ю в кров≥, ц€ б≥олог≥чно активна речовина починаЇ руйнувати к≥сткову тканину.

якщо орган≥зм прот€гом тривало часу отримуЇ недостатню к≥льк≥сть кальц≥ю, то викликаЇ ризик розвитку остеопорозу.

Ќа недол≥к кальц≥ю вказують наступн≥ ознаки:

1. —удоми в ногах

«ниженн€ р≥вн€ кальц≥ю в ногах може призводити до спазму нервових зак≥нчень. “ому н≥чн≥ судоми в литках ≥ п≥дкол≥нних сухожилл€х Ї одним з головних ознак деф≥циту кальц≥ю.

2. ѕоколюванн€ ≥ он≥м≥нн€ в к≥нц≥вках

“аким чином орган≥зм сигнал≥зуЇ про проблему нестач≥ кальц≥ю.

3.  ар≥Їс

якщо орган≥зм не отримуЇ достатньоњ к≥лькост≥ кальц≥ю з њж≥, то починаЇ шукати його в ≥нших м≥сц€х, в першу чергу, в зубах.

4. Ћамк≥сть н≥гт≥в

“ак €к в н≥гт€х також м≥ститьс€ кальц≥й, то при деф≥цит≥ цього елемента вони стають крихкими ≥ ламкими. якщо ввести в рац≥он молочн≥ продукти ≥ зелен≥ овоч≥, то цю проблему можна вир≥шити.

5. ѕоганий сон

 альц≥й спри€Ї виробленню гормону мелатон≥ну, р≥вень €кого зростаЇ при зануренн≥ орган≥зму в глибокий сон. якщо ви пост≥йно в≥дчуваЇте недосипанн€, то ц≥лком можете страждати в≥д деф≥циту кальц≥ю.

6. ¬икривленн€ постави

 оли к≥сткам не вистачаЇ кальц≥ю, орган≥зм реагуЇ на це викривленн€м постави. ѕри цьому може нав≥ть з'€витис€ горб, а також б≥ль у спин≥ ≥ шињ.

7. ѕог≥ршенн€ пам'€т≥

“ак≥ невролог≥чн≥ про€ви, €к втрата пам'€т≥ ≥ галюцинац≥њ, також можуть бути ознакою деф≥циту кальц≥ю.

якщо ви п≥дозрюЇте у себе деф≥цит кальц≥ю, то додатковий стакан молока вас навр€д чи вр€туЇ. ¬ам необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, €кий проанал≥зуЇ вс≥ симптоми ≥ п≥дкаже, €к заповнити нестачу кальц≥ю.

28.06.17