ћалюванн€ допоможе дорослим впоратис€ з≥ стресом
ћалюванн€ допоможе дорослим впоратис€ з≥ стресом
ћалюванн€ допоможе дорослим впоратис€ з≥ стресом

¬важаЇтьс€, що кольоров≥ ол≥вц≥ ≥ фарби - це вт≥ха дл€ д≥тей. јле, €к з'€сували досл≥дники, малюванн€ вигадливих в≥зерунк≥в нав≥ть простим ол≥вцем корисно дл€ заспокоЇнн€ нервовоњ системи.

¬чен≥ провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого отримали об'Їктивн≥ дан≥ про те, що створенн€ зображень здатне приносити задоволенн€ ≥ усувати симптоми депрес≥њ.

ћожливо, саме цим по€снюЇтьс€ наростаюча останн≥м часом попул€рн≥сть у всьому св≥т≥ розмальовок-антистрес дл€ дорослих. ¬чен≥ вважають, що люди емп≥ричним шл€хом д≥зналис€, що з допомогою цього простого ≥ доступного методу можна позбутис€ в≥д насл≥дк≥в стрес≥в ≥ псих≥чних напружень.

¬чен≥ провели експеримент за участю добровольц≥в в≥д 18 до 70 рок≥в, 8 з €ких були профес≥йними художник.

 ожному учаснику було запропоновано створити малюнок на дов≥льну тему, пот≥м розфарбувати картинку в альбом≥-розмальовц≥ ≥ створити орнамент за допомогою методу дудл≥нга (малюванн€ в≥зерунк≥в звичайним ол≥вцем).

¬ ход≥ експерименту вчен≥ вим≥рювали р≥вень кровотоку в р≥зних д≥л€нках мозку за допомогою спец≥альноњ апаратури. ¬и€вилос€, що у непрофес≥йних художник≥в кровопостачанн€ значно посилювалос€ в област≥ префронтальноњ кори при виконанн≥ вс≥х трьох завдань. ” профес≥йних художник≥в даний ефект викликали т≥льки творч≥ завданн€. ј ось при розфарбовуванн≥ цей ефект не спостер≥гавс€ у профес≥онал≥в.

≈ксперти кажуть, що приплив кров≥ до префронтальноњ кор≥ викликаЇ почутт€ радост≥ ≥ нав≥ть ейфор≥ю, так €к ц€ д≥л€нка мозку пов'€зана з д≥€льн≥стю центру задоволенн€.

26.06.17