як озноб пов'€заний з тривал≥стю житт€?
як озноб пов'€заний з тривал≥стю житт€?
як озноб пов'€заний з тривал≥стю житт€?
Ќа св≥т≥ Ї чимало теплолюбних людей, схильних переживати в≥дчутт€ холоду ≥ ознобу при найменшому зниженн≥ температури навколишнього середовища. «а словами вчених, в даному випадку озноб - не просто неприЇмне, але ≥ недаремне €вище. ¬и€вилос€, що дана особлив≥сть маЇ зв'€зок з тривал≥стю житт€ людини.

 оливанн€ р≥вн€ гормон≥в в орган≥зм≥ стаЇ причиною того, що людин≥ стаЇ холодно без особливих причин. јле л≥кар≥ ви€вили, що це в≥дчутт€ холоду може бути корисним дл€ здоров'€.

¬чен≥ визначили, що зм≥ни гормонального фону дозвол€ють упов≥льнити метабол≥зм в ц≥л€х збереженн€ енерг≥њ ≥ тепла. Ћюдина скорочуЇ споживанн€ калор≥й, а це, в свою чергу, продовжуЇ житт€.

ƒана теор≥€ була п≥дтверджена за допомогою експерименту за участю 24 добровольц≥в у в≥ц≥ 50 рок≥в, €ким видали таблетки-термометри. “ретина учасник≥в скоротила споживанн€ калор≥й на чверть, третина - харчувалас€ в колишньому режим≥, але активно займалас€ спортом, трет€ група була контрольною. «а результатами вчених, зниженн€ температури т≥ла було зареЇстровано лише у член≥в першоњ групи.

јвтори досл≥дженн€ вважають, що проведена ними робота дозволить в майбутньому створити л≥ки дл€ продовженн€ людського житт€.

13.06.17