як д≥знатис€ про на€вн≥сть тромб≥в в судинах?
як д≥знатис€ про на€вн≥сть тромб≥в в судинах?
як д≥знатис€ про на€вн≥сть тромб≥в в судинах?

“ромби - серйозна, але вил≥ковна проблема. ќднак третина з тих, кому ставл€ть д≥агноз Ђтромбозї, потрапл€ють в групу ризику з летальним результатом.

”творюючи тромби, наше т≥ло намагаЇтьс€ Ђв≥дремонтуватиї пошкоджен≥ судини. јле неправильно сформованийтромб може стати серйозною проблемою. Ќаприклад, €кщо тромб  з'€вивс€ не в тому м≥сц≥, то в≥н може заважати нормальному кровооб≥гу, насл≥дком чого стануть небезпечн≥ насл≥дки. „асто проблема з тромбами виникаЇ тому, що люди не розум≥ють, симптом≥в що про€вл€ютьс€, а це призводить до п≥знього ви€вленн€ захворюванн€.

„ому з'€вл€ютьс€ тромби?

ƒо по€ви тромб≥в призвод€ть проблеми з≥ здоров'€м, неправильний спос≥б житт€ ≥ р≥зн≥ стани людини:

- серцев≥ проблеми: миготлива аритм≥€, порушенн€ серцевого ритму,

- ваг≥тн≥сть ≥ перш≥ ш≥сть тижн≥в п≥сл€ народженн€ дитини,

- застосуванн€ контрацептив≥в з вм≥стом естрогену,

- гормонозам≥сна терап≥€, €ка м≥стить естроген,

- тривалий нерухомий стан: перельоти на далек≥ в≥дстан≥, сид≥нн€ з≥ схрещеними ногами,

- серйозн≥ операц≥њ, особливо з ортопедичним накладенн€м шини ≥ г≥псу, коли пац≥Їнт надовго знерухомлений,

- перелом к≥сток або серйозн≥ пошкодженн€ м'€з≥в,

- рак ≥ його терап≥€,

- ожир≥нн€.

—имптоми по€ви тромб≥в

ѕри утворенн≥ тромб≥в в одн≥й з глибоко розташованих вен, з'€вл€Їтьс€ тромбоз вен нижн≥х к≥нц≥вок - рук або н≥г.  оли утворюютьс€ бл€шки, область в цьому м≥сц≥ опухаЇ, стаЇ м'€кою, а б≥ль схожий на спазм або судоми.

” м≥сц≥ по€ви тромбу шк≥ра зм≥нюЇ кол≥р ≥ стаЇ червонуватого або синюватого в≥дт≥нку, а ще теплою на дотик. ѕри по€в≥ будь-€кого з цих симптом≥в необх≥дна терм≥нова консультац≥€ л≥кар€. ѕри цьому л≥куванн€ може ви€витис€ нев≥дкладним.

“ромбоз глибоких вен важливо д≥агностувати на ранн≥х етапах, так €к тромб може сильно зашкодити вену, в≥д≥рватис€ ≥ перем≥ститис€ в леген≥. —имптоми можуть про€вл€тис€ раптовою зупинкою диханн€, гострим болем у груд€х, прискоренн€м серцебитт€, раптовим кашлем, ≥нод≥ з в≥дд≥л€ючуюс€ кров'ю.

ѕри по€в≥ даних симптом≥в необх≥дно викликати швидку допомогу.

ƒ≥агностика розташуванн€ тромб≥в в орган≥зм≥ проводитьс€ за допомогою ”«ƒ та ћ–“. ћожливий також анал≥з на D-димер, при €кому в кров≥ ви€вл€Їтьс€ початковий процес утворенн€ тромб≥в.

«алежно в≥д розташуванн€ ≥ причин по€ви тромб≥в призначаЇтьс€ л≥куванн€, €ке може включати ≥ х≥рург≥чне втручанн€ з метою видаленн€ њх з орган≥зму. “ромби також л≥кують антикоагул€ц≥йними л≥ками, що розр≥джують кров. јбо застосовують комплексний п≥дх≥д.

12.06.17