—оц≥альна активн≥сть - л≥ки в≥д недоумства
—оц≥альна активн≥сть - л≥ки в≥д недоумства
—оц≥альна активн≥сть - л≥ки в≥д недоумства

” пошуках шл€х≥в уникненн€ старечого недоумства вчен≥ прийшли до висновку, що здоровий глузд ≥ пам'€ть допомагають збер≥гати соц≥альна активн≥сть ≥ ст≥йк≥сть до стрес≥в.

¬чен≥ провели досл≥дженн€ за участю 506 здорових л≥тн≥х людей, у 144 з €ких за шестир≥чний пер≥од досл≥дженн€ розвинулос€ недоумство. ƒосл≥дники проанал≥зували спос≥б житт€ учасник≥в, њх псих≥чне ≥ ф≥зичне здоров'€, особист≥сн≥ риси. ¬и€вилос€, що люди з≥ спок≥йним, вр≥вноваженим характером ≥ активним соц≥альним житт€м на 50% захищен≥ в≥д недоумства. ј ось мозок емоц≥йно нест≥йких ≥ драт≥вливих людей швидше втрачав п≥знавальн≥ навички. Ћ≥кар≥ стверджують, що товариськ≥ ≥ оптим≥стичн≥ екстраверти з найменшою в≥рог≥дн≥стю страждатимуть в≥д недоумства в л≥тньому в≥ц≥.

≤нша група вчених визначила, що р≥зноман≥тн≥сть соц≥альних зв'€зк≥в, на€вн≥сть друз≥в ≥ часте сп≥лкуванн€ з ними, регул€рна участь в р≥зних орган≥зац≥йних ≥ розважальних заходах, психо-емоц≥йна ст≥йк≥сть до негативних под≥й житт€ позитивно позначалис€ на робот≥ мозку ≥ краще запоб≥гали ≥нтелектуальним розладам. ‘ах≥вц≥ за€вл€ють, що хрон≥чне занепокоЇнн€, нервозн≥сть ≥ в≥дсутн≥сть будь-€коњ соц≥альноњ д≥€льност≥ в житт≥ негативно позначаютьс€ на частини головного мозку - г≥покамп≥, в≥дпов≥дальному за пам'€ть, просторову ор≥Їнтац≥ю ≥ формуванн€ емоц≥й.

¬иходить, що недоумства можна уникнути, €кщо це не генетичний фактор, всього лише зм≥нивши ≥ контролюючи спос≥б житт€.

08.06.17