¬зутт€ не за розм≥ром небезпечне дл€ здоров'€
¬зутт€ не за розм≥ром небезпечне дл€ здоров'€
¬зутт€ не за розм≥ром небезпечне дл€ здоров'€

¬зутт€, п≥д≥брана не за розм≥ром, приносить масу неприЇмностей, серед €ких втрата самост≥йност≥, част≥ пад≥нн€ ≥ нав≥ть псих≥чн≥ проблеми.

—татистика п≥дтверджуЇ, що близько 83% людей п≥дбирають взутт€ не свого розм≥ру. ‘ах≥вц≥ рекомендують в≥ддавати перевагу взуттю з регульованими рем≥нц€ми ≥ на гумов≥й п≥дошв≥. Ќа њхню думку, таке взутт€ не здатне забезпечити суглобам необх≥дний захист, а також знизити тиск, €кий чинитьс€ на ноги п≥д час ходьби.

Ќещодавно фах≥вц≥ досл≥джували негативний вплив неправильного вибору взутт€.

¬ результат≥ ви€вилос€, що з в≥ком людин≥ сл≥д ретельн≥ше п≥дбирати туфл≥, так €к у м≥ру стар≥нн€ орган≥зму в≥дбуваютьс€ незворотн≥ зм≥ни в морфолог≥њ стопи, тобто вона зб≥льшуЇтьс€ в довжину ≥ в ширину. Ќайб≥льш поширеними проблемами з ногами, пов'€заними з неправильним вибором взутт€, Ї деформац≥€ стопи, пальц≥в, н≥гт≥в, п≥дошовний кератоз ≥ плоскостоп≥сть.

ўе один науковий досв≥д допом≥г визначити найнебезпечн≥ше взутт€. Ќим ви€вилис€ гумов≥ шльопанц≥. ‘ах≥вц≥-ортопеди вважають, що таке взутт€ сл≥д носити т≥льки на пл€ж≥. Ўльопанц≥ не забезпечують п≥дтримку своду стопи, призвод€ть до розт€гуванн€ литкових м'€з≥в ≥ високоњ напруги в зон≥ ах≥ллова сухожилл€. –езультатом пристраст≥ до такого взутт€ часто стають проблеми з суглобами в кол≥нах, стегнах ≥ захворюванн€ спини.

Ќебезпечною експерти вважають ≥ п≥дошву шльопанц≥в, €ка, стикаючись ≥з землею, загрожуЇ здоров'ю к≥сток ≥ суглоб≥в. ј люд€м, у €ких на великих пальц€х н≥г спостер≥гаютьс€ шишки, под≥бна взутт€ протипоказана.

30.05.17