∆≥нки бо€тьс€ д≥агноз≥в!
∆≥нки бо€тьс€ д≥агноз≥в!

Ѕ≥льш≥сть ж≥нок уникають в≥дв≥дуванн€ л≥кар€ через небезпечн≥ д≥агнози, а також страх самоњ процедури обстеженн€. ÷е веде до того, що багато захворювань не ви€вл€ютьс€ вчасно.

¬чен≥ —Ўј ≥ Ѕритан≥њ проанал≥зували статистику обстеженн€ 6 тис€ч ж≥нок в≥ком в≥д 14 до 80 рок≥в на предмет раку шийки матки та молочноњ залози за чотирнадц€ть рок≥в. ¬и€вилос€, що б≥льшост≥ з них страх д≥агностики раку ≥ сама процедура обстеженн€ завадили вчасно почати л≥куванн€.

¬ ход≥ опитуванн€ вчен≥ з'€сували, що де€к≥ ж≥нки вважали, що хвороба мине њх, а р≥зн≥ перев≥рки - це не дл€ них. ≤нш≥ в≥дчували страх перед б≥лими халатами, медичними досл≥дженн€ми, тестами, процедурами, тому в≥дкладали в≥зит до л≥кар€, причому ≥ скарг на самопочутт€ у них не було. ¬ажливу роль з≥грала також в≥дсутн≥сть медичноњ ≥нформац≥њ. Ќе кожна ж≥нка по≥нформована, що перев≥рки необх≥дн≥ дл€ проф≥лактики зло€к≥сних пухлин на т≥й стад≥њ, коли њх можна видалити без серйозних х≥рург≥чних втручань.

™ й так≥ ж≥нки, €к≥ просто не розум≥ють природи самого захворюванн€ ≥ його насл≥дк≥в. “ак, де€к≥ ж≥нки думали, що раку шийки матки у них бути не може з т≥Їњ причини, що вони не живуть статевим житт€м, або в силу свого великого в≥ку.

Ѕагатьох заспокоювало в≥дсутн≥сть хворих на рак в родин≥, так €к досить поширена думка про передачу раку у спадок.

Ћ≥кар≥-г≥некологи склали загальн≥ рекомендац≥њ, щоб допомогти слабк≥й стат≥ адекватно справл€тис€ з≥ страхами: це може бути просто розмова, €ка розв≥Ї страхи ≥ переконаЇ звернутис€ до л≥кар€.

24.05.17


ќбласть вкладених файл≥в