9 вправ при диск≥нез≥њ жовчних шл€х≥в
9 вправ при диск≥нез≥њ жовчних шл€х≥в
9 вправ при диск≥нез≥њ жовчних шл€х≥в

Ѕ≥ль у правому п≥дребер'њ може говорити про розвиток диск≥нез≥њ жовчних шл€х≥в. ÷е захворюванн€ маЇ на уваз≥ комплекс р≥зних розлад≥в в жовчовив≥дноњ систем≥, зумовлен≥ порушенн€м рухових функц≥й жовчного м≥хура або жовчних проток в раз≥ в≥дсутност≥ њх орган≥чних зм≥н. —татистика показуЇ, що диск≥нез≥њ част≥ше зустр≥чаютьс€ у ж≥нок.

ƒосить часто д≥к≥нез≥€ жовчних шл€х≥в супроводжуЇтьс€ депрес≥Їю, емоц≥йними розладами, ф≥зичною слабк≥стю.

ўоб полегшити симптоми захворюванн€, фах≥вц≥ пропонують комплекс нескладних вправ.

1. Ћежачи на спин≥, п≥дн€ти руки вгору, одночасно з≥гнути л≥ву ногу, т€гнути праву стопу по л≥жку - вдих. ѕовернутис€ в початкове положенн€ - видих.

2. Ћежачи на спин≥, л≥ву руку покласти на груди, праву - на жив≥т. ѕ≥д час вдиху обидв≥ руки п≥дн€ти вгору, стежачи за рухами грудноњ кл≥тини ≥ передньоњ ст≥нки живота, п≥д час видиху - руки опустити.

3. Ћежачи на л≥вому боц≥, п≥д час вдиху п≥дн€ти праву руку ≥ праву ногу. «≥гнути ногу ≥ руку, п≥дт€гти кол≥но до живота, нахилити голову - видих.

4. Ћежачи на л≥вому боц≥, п≥дн€ти пр€му праву руку вгору ≥ нахилити назад - видих, повернутис€ в початкове положенн€ - видих.

5. Ћежачи на л≥вому боц≥, в≥двести ноги назад - вдих; з≥гнути ноги, п≥дт€гнути кол≥на ближче до грудей - видих.

6. —тати на карачки. ѕ≥дн≥маючи голову, зробити вдих: легкими рухами пересувати праву ногу вперед м≥ж руками - видих. ѕовторити вправу з л≥вою ногою.

7. —то€чи рачки, п≥дн€ти л≥ву пр€му руку в сторону ≥ вгору - вдих, повернутис€ в початкове положенн€ - видих.

8. —то€чи рачки, на вдиху з≥гнути руки, л€гти на жив≥т - видих.

9. —то€чи рачки, п≥дн€ти голову, прогинаючись у попереку - вдих; нахилити голову ≥ вигнути спину дугою - видих.

13.05.17