як≥ продукти викликають панкреатит?
як≥ продукти викликають панкреатит?
 як≥ продукти викликають панкреатит?

ѕанкреатит - поширене захворюванн€ п≥дшлунковоњ залози останн≥х рок≥в. јле €кщо стежити за своњм харчуванн€м ≥ обмежити вживанн€ де€ких продукт≥в, то можна уникнути проблем з травленн€м.

ќтже, €к≥ продукти найб≥льше не любить наша п≥дшлункова залоза?

1. √азован≥ напоњ

ќргани травленн€ сильно страждають в≥д бульбашок газу. ¬они дратують ст≥нки травного тракту, провокуючи розвиток гастриту ≥ панкреатиту. Ќайб≥льш небезпечною вважаЇтьс€ солодка газована вода, так €к кр≥м вуглекислого газу, вона м≥ст€ть п≥дсолоджувач≥, ароматизатори та консерванти, що спри€ють розвитку захворювань травноњ системи.

2. ∆ирн≥ страви ≥ морозиво

“ак≥ продукти м≥ст€ть в соб≥ вбивч≥ дози простих вуглевод≥в ≥ жир≥в. Ќ≥чого страшного не трапитьс€, €кщо ви з'њдаЇте по 1-2 стаканчика морозива на тиждень. јле €кщо нездорова њжа у вашому рац≥он≥ регул€рна, то проблем не уникнути.

∆ирна њжа змушуЇ орган≥зм працювати на знос, дратуючи не т≥льки п≥дшлункову залозу, а й печ≥нку.

3. —олодощ≥ та шоколад

ѕ≥дшлункова залоза виробл€Ї гормон ≥нсул≥н. ¬≥н необх≥дний, щоб кл≥тини орган≥зму могли харчуватис€ глюкозою. „им б≥льше глюкози потрапл€Ї в кровот≥к, тим б≥льше ≥нсул≥ну буде виробл€ти п≥дшлункова.

ѕри вживанн≥ великоњ к≥лькост≥ шоколаду ≥ солодощ≥в п≥дшлункова залоза буде пост≥йно в напруз≥. Ќа перших порах п≥д таким навантаженн€м розвиваЇтьс€ запальний процес, але в насл≥дку залоза просто не в змоз≥ буде виробл€ти гормон в потр≥бн≥й к≥лькост≥.

4.  ава

 авоманам варто бути гранично обережними з цим напоЇм. ’оча кава, не так вже й небезпечна ≥ шк≥длива, €к про нењ часто можна прочитати. јле все це, €кщо знати м≥ру - не б≥льше 2 чашок заварноњ кави на день.

5. √остр≥ спец≥њ ≥ пр€нощ≥

якщо ви у захват≥ в≥д гострих страв, то цього не скажеш про вашу п≥дшлункову. –ечовини, що вход€ть до пр€нощ≥, дратують слизову залози, спри€ючи розвитку гострих запальних процес≥в.


12.05.17