IQ п≥дл≥тк≥в може зм≥нюватис€
IQ п≥дл≥тк≥в може зм≥нюватис€
 IQ п≥дл≥тк≥в може зм≥нюватис€

ѕ≥дл≥тковий в≥к - пер≥од бурхливого зростанн€ ≥ гормонального вибуху. “акож може зазнавати зм≥н ≥ коеф≥ц≥Їнт ≥нтелекту, причому набагато значн≥ше, н≥ж вважалос€ ран≥ше.

ƒо недавн≥х п≥р вважалос€, що р≥вень IQ в ц≥лому залишаЇтьс€ майже незм≥нним прот€гом б≥льшоњ частини житт€, але може пог≥ршуватис€ п≥д впливом р≥зних захворювань, в≥ку ≥ р€ду ≥нших аналог≥чних чинник≥в.

јле ви€вилос€, що р≥вень ≥нтелекту в юнацьк≥ роки може ≥стотно зм≥нюватис€. ƒосл≥дники проанал≥зували результати тест≥в, €к≥ виконували школ€р≥ 14 рок≥в, а пот≥м т≥ ж молод≥ люди через 4 роки вже у в≥ц≥ 18 рок≥в.

¬и€вилос€, що ≥стотн≥ зм≥ни р≥вн€ ≥нтелекту були ви€влен≥ в 39% випадк≥в, причому в 21% був негативний результат, тобто IQ ≥стотно знизивс€.

¬чен≥ в≥дзначають, що ≥нтелект у людини може п≥двищуватис€ або знижуватис€ прот€гом всього њњ житт€, в основному з т≥Їњ причини, що його р≥вень сильно корелюЇ з двома конкретними област€ми головного мозку. “ак, за вербальний ≥нтелект, в першу чергу, в≥дпов≥даЇ л≥ва рухова область кори головного мозку, €ка активуЇтьс€ п≥д час промови. ј ось зб≥льшенн€ р≥вн€ невербального IQ зв'€зуЇтьс€ з≥ зб≥льшенн€м щ≥льност≥ переднього мозочка - область, в≥дпов≥дальна за рух рук. ÷≥ в≥дд≥ли головного мозку зм≥нюютьс€ з плином часу, що ≥ дозволило вченим зробити висновок, що ≥нтелект людини в певн≥ пер≥оди його житт€, особливо в юнацтв≥, може зазнавати значних зм≥н.

«а словами вчених, в п≥дл≥тковому в≥ц≥ ц≥ област≥ у вс≥х розвиваютьс€ по-р≥зному, а тому некоректно ставити клеймо на учн≥в, €к≥ не вир≥зн€ютьс€ високими показниками усп≥шност≥ в початкових класах, так €к це може перешкоджати розвитку њх розумового потенц≥алу в подальшому, €кий, до реч≥, може ви€витис€ колосальним. ≤ в≥дм≥нникам необх≥дно розвивати св≥й потенц≥ал, так €к з часом темпи зростанн€ њх розвитку можуть спов≥льнитис€.14.05.2017