яйц€: домашнЇ або ≥нкубаторське?
яйц€: домашнЇ або ≥нкубаторське?
яйц€: домашнЇ або ≥нкубаторське?

¬с≥м в≥домо, що домашн≥ кур€ч≥ €йц€ набагато корисн≥ш≥ ≥нкубаторських. ¬ чому причина?

—права в тому, що домашн≥ кури тримаютьс€ в природних умовах, а це позитивно в≥дбиваЇтьс€ на €кост≥ €Їць. Ќ≥мецьк≥ фах≥вц≥ провели пор≥вн€льну характеристику домашн≥х ≥ ≥нкубаторських €Їць ≥ прийшли до певних висновк≥в.

ѕо-перше, досл≥дженн€ показало, що €йц€ домашн≥х курей б≥льш ароматн≥, у них менший розм≥р жовтка ≥ багатший м≥крофлорою. ѕо-друге, при натуральному утриманн≥ кури несуть €йц€ з б≥льш щ≥льним ≥ студенистим б≥лком, що по€снюЇтьс€ б≥льшою активн≥стю фермент≥в ≥ розвинен≥стю ≥мунною системою пернатих.

ѕо€снюЇтьс€ €скравий аромат домашн≥х €Їць вживанн€м птахами чималоњ к≥лькост≥ рослин з ароматними ол≥€ми. ћенший обс€г жовтка - насл≥док того, що ц≥ кури споживають менше поживних продукт≥в, а тому њх €йц€ менш калор≥йн≥.

ƒо реч≥, чим €скрав≥ше жовток, тим вище ймов≥рн≥сть того, що в њжу курей додавали синтетичний барвник. “ак, в Ќ≥меччин≥, наприклад, €йц€ з €скравим жовтком б≥льш розкуповуютьс€, тому постачальники дл€ н≥мецького ринку домагаютьс€ помаранчевого забарвленн€ жовтка. ј ось в √олланд≥њ м≥сцев≥ жител≥, навпаки, вибирають св≥тлий, б≥льш натуральний кол≥р жовтка.


07.05.2017