ќф≥сна зар€дка: все можливо!
ќф≥сна зар€дка: все можливо!

ѕ≥сл€ того, €к з ус≥х джерел звучить заклик до здорового способу житт€, волею не волею задумаЇшс€ про шк≥дливий вплив свого сид€чого способу житт€. «вичайно, перетворити робоче м≥сце в м≥н≥-спортзал неможливо, але де€к≥ вправи можна виконувати пр€мо б≥л€ свого столу. ÷е допоможе зар€дитис€ бадьор≥стю, перемогти стрес, спалити зайв≥ калор≥њ.

ѕропонуЇмо р€д вправ, €к≥ ви можете виконувати кожен день в оф≥с≥.

1. ѕрис≥данн€. ¬станьте перед ст≥льцем, на €кому сидите, ноги на ширин≥ плечей. «гинайте кол≥на, н≥би с≥дайте на ст≥лець, збер≥гаючи вагу т≥ла на обох ногах.  оли ноги паралельно сид≥нню ст≥льц€, пов≥льно поверн≥тьс€ у вих≥дне положенн€.

2. ѕрис≥данн€ з розгорнутою стопою, ноги на ширин≥ плечей. ¬ипр€мте спину ≥ пов≥льно прис≥дайте, поки перестанете бачити своњ ступн≥. ѕов≥льно поверн≥тьс€ у вих≥дне положенн€.

3. ѕритул≥тьс€ до ст≥ни ≥ в≥дсуньте ступн≥ в≥д ст≥ни, так, щоб ст≥на п≥дтримувала вашу спину. ѕов≥льно прис≥дайте, поки кол≥на не утвор€ть пр€мий кут. «алишайтес€ в такому положенн≥ максимально довго.

4. ѕоза воњна - зроб≥ть широкий крок вперед так, щоб ваше стегно було паралельно п≥длоз≥. ¬≥дштовхнувшись т≥Їюњ ж ногою, поверн≥тьс€ у вих≥дне положенн€. ѕовтор≥ть ≥ншою ногой. якщо Ї м≥сце, можна перем≥щатис€.

5. ѕ≥д час об≥ду спробуйте встати навшпиньки: тримаючись за ст≥ну або шафу, п≥дн≥майте п'€ти в≥д п≥длоги, пот≥м опускайте.

6. ѕ≥дн≥маючи пальц≥ н≥г, покаж≥ть пальцем на сус≥да: не в≥дриваючи п'€ти в≥д п≥длоги, п≥дн≥майте ≥ опускайте нижню частину стопи або поход≥ть на п'€тах.

7. —тискуйте м'€зи с≥дниць. ¬иконувати вправу можна сто€чи або сид€чи, чергуючи напругу ≥ розслабленн€ м'€з≥в.

8. —ид€чи за столом, напружуйте ≥ розслабл€йте м'€зи преса.

9. ¬иконайте к≥лька в≥джимань в≥д ст≥ни, поставивши руки трохи ширше плечей.

10. ”першись долон€ми в сид≥нн€ ст≥льц€ ≥ ​​збер≥гаючи стопи на п≥длоз≥, в≥д≥рв≥ть с≥дниц≥ в≥д сид≥нн€. «гинаючи руки в л≥кт€х, нахил≥тьс€ вниз, а пот≥м пов≥льно поверн≥тьс€ у вих≥дне положенн€.

11. ѕ≥дн≥майте плеч≥ до вух, це допоможе зн€ти напругу. ѕотримайте њх в такому положенн≥, пот≥м розслабте.

якщо зробити ц≥ вправи частиною робочого дн€, то ви в≥дчуЇте, що здоровий спос≥б житт€ не так далекий в≥д вас, €к здаЇтьс€.


29.04.2017