5 перших ознак перевантаженоњ печ≥нки
5 перших ознак перевантаженоњ печ≥нки
5 перших ознак перевантаженоњ печ≥нки

ѕеч≥нка - найголовн≥ший орган, €кий в≥дпов≥даЇ за здоров'€ ≥ життЇву силу.

Ќаше м≥сце проживанн€ переповнене токсинами, €к в пов≥тр≥, так ≥ в њж≥. —правл€тис€ з ус≥ма цими отрутами припадаЇ печ≥нц≥.

¬≥д природи здорова печ≥нка здатна справл€тис€ з ф≥льтрац≥Їю токсин≥в, вивод€чи њх через сечу ≥ кал. јле при занадто великому навантаженн≥, може знадобитис€ допомога дл€ самоњ печ≥нки.

Ќайб≥льш очевидн≥ проблеми - це алкоголь, в≥русн≥ ≥нфекц≥њ, атаки з боку певних х≥м≥чних речовин, р€сна жирна њжа.

—лабка печ≥нка зб≥льшуЇтьс€ в розм≥рах, набухаЇ ≥ нав≥ть може зм≥нити кол≥р. ѕри цьому людина в≥дчуваЇ мл€в≥сть, погано концентруЇтьс€. ј вс≥ спроби скинути зайву вагу, швидше за все, приречен≥ на невдачу.

як зрозум≥ти, що печ≥нка не в пор€дку?

1. ¬и не можете схуднути, хоча робите ф≥зичн≥ вправи, стежте за рац≥оном. якщо вам це вже було знайоме ≥ в≥дбуваЇтьс€ зараз, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, €кий дасть направленн€ на ”«ƒ печ≥нки.

2. ѕроблеми з≥ шк≥рою

÷е може про€вл€тис€ дек≥лькома ознаками. ѕо-перше, шк≥ра може прийн€ти жовтуватий в≥дт≥нок, що говорить про п≥двищенн€ б≥л≥руб≥на. ѕо-друге, з'€вл€ютьс€ запаленн€ на шк≥р≥, сверб≥ж ≥ надчутлив≥сть. ѕо-третЇ, повинн≥ насторожити по€ви висипу з маленьких червоних точок.

3. ѕотемн≥нн€ сеч≥

ѕричин зм≥ни кольору ≥ запаху сеч≥ дв≥: ви п'Їте занадто мало води або у вас проблеми з печ≥нкою.

¬имагаЇ увагу також стул: фекал≥њ не повинн≥ бути чорними або з вм≥стом кров'€них вид≥лень.

4. «м≥ни в черевн≥й порожнин≥

—л≥д звернути увагу на два основн≥ симптоми:

  • хрон≥чн≥ спазми в нижн≥й частин≥ живота,

  • в≥дчутт€ Ђзагазованост≥ї ≥ п≥двищеного тиску в живот≥. ÷е призводить до накопиченн€ в орган≥зм≥ зайвоњ р≥дини, що може дати ускладненн€ нав≥ть на леген≥!

5. ’рон≥чна втома ≥ слабк≥сть

 ожен з описаних симптом≥в, особливо в поЇднанн≥ з ≥ншими, повинен послужити сигналом до негайноњ медичноњ допомоги. „им ран≥ше ви ви€вите проблему, тим швидше ≥ прост≥ше њњ усунути.


30.04.2017