ќдна година б≥гу додаЇ 7 рок≥в житт€?
ќдна година б≥гу додаЇ 7 рок≥в житт€?
ќдна година б≥гу додаЇ 7 рок≥в житт€?

якщо ви стоњте перед вибором ф≥зичноњ активност≥ дл€ п≥дтримки здоров'€ ≥ продовженн€ житт€, вибирайте б≥г!

 ≥лька рок≥в тому група вчених, що спец≥ал≥зуютьс€ на ф≥зичних навантаженн€х, детально вивчила дан≥ великого числа медичних ≥ ф≥тнес-тест≥в. јнал≥з показав, що нав≥ть п'€ть хвилин б≥гу в день позитивно впливають на тривал≥сть житт€.

ѕ≥сл€ публ≥кац≥њ результат≥в досл≥дженн€ люди завалили вчених питанн€ми, чи можуть ≥нш≥ вправи бути наст≥льки ж ефективними?

” зв'€зку з цим досл≥дники почали розгл€дати вплив б≥гу на тривал≥сть житт€ ще раз. –езультати досл≥дженн€ були опубл≥кован≥ в березн≥ 2017 року. ѕрофесор к≥нез≥олог≥њ ƒак-„ул (јйова) разом з колегами в≥дпов≥ли на питанн€ зац≥кавлених людей. ¬они ще раз проанал≥зували дан≥ ≥ вивчили результати р€ду ≥нших масштабних досл≥джень, в €ких вивчавс€ зв'€зок ф≥зичних навантажень ≥ смертност≥.

Ќове досл≥дженн€ п≥дтвердило висновки попередн≥х: б≥г незалежно в≥д темпу ≥ тривалост≥ зн≥маЇ ризик передчасноњ смерт≥ людини майже на 40%! ≤ це д≥Ї нав≥ть в тому випадку, €кщо людина курить, вживаЇ алкоголь ≥ маЇ так≥ проблеми з≥ здоров'€м, €к г≥пертон≥€ або ожир≥нн€!

¬чен≥ встановили, що €кби вс≥ пасивн≥ учасники досл≥дженн€ зайн€лис€ спортом, то було б на 25% менше серцевих напад≥в з летальним результатом ≥ на 16% менше смертей в ц≥лому.

 р≥м того, досл≥дники встановили, що всього одна година б≥гу повертаЇ людин≥ б≥льше часу житт€, н≥ж забираЇ, зб≥льшуючи њњ тривал≥сть на с≥м годин. ¬думайтес€: всього одна година витрачена, а повернетьс€ с≥м годин!

”часники тренувалис€ по дв≥ години на тиждень. Ќа п≥дстав≥ цього граф≥ка досл≥дники п≥драхували, що типовий б≥гун на прот€з≥ 40 рок≥в витратить менше шести м≥с€ц≥в на тренуванн€, але оч≥кувати може зб≥льшенн€ тривалост≥ житт€ на 3,2 року.

ƒе€к≥ люди висловлюють сумн≥ви в таких результатах ≥ говор€ть про зворотний ефект б≥гу. јле вчен≥ стверджують, що позитивний вплив б≥гу на тривал≥сть житт€ припин€Ї зб≥льшуватис€ приблизно при чотирьох годинах проб≥жок в тиждень ≥ б≥льше не знижуЇтьс€.

ўо стосуЇтьс€ ≥нших вид≥в ф≥зичноњ активност≥, вони теж позитивно впливають на тривал≥сть житт€, але в меншому ступен≥. “ак, ходьба ≥ њзда на велосипед≥ нав≥ть при таких же витратах часу €к при б≥гу, зазвичай знижували ризик передчасноњ смерт≥ на 12%.

¬чен≥ поки що не розгадали загадку такого приголомшливого ефекту б≥гу. ѕри цьому за€вл€ють, що результати нового досл≥дженн€ не Ї св≥дченн€м пр€моњ залежност≥ м≥ж б≥гом ≥ тривал≥стю житт€. јле вони показують, що б≥гаюч≥ люди живуть довше. “акож вчен≥ в≥дзначають, що б≥гуни, €к правило, ведуть здоровий спос≥б житт€, що природно знижуЇ ризик передчасноњ смерт≥.


28.04.2017