як зберегти суглоби здоровими?
як зберегти суглоби здоровими?
як зберегти суглоби здоровими?

Ѕ≥ль часто вибиваЇ з кол≥њ. —ьогодн≥ проблеми з суглобами - це проблема не т≥льки похилого в≥ку, €к вважалос€ ран≥ше, а й б≥льш молодих покол≥нь. јле Ї можлив≥сть зберегти суглоби здоровими ≥ рухливими.

Ѕ≥ль у суглобах - один з найпоширен≥ших, особливо в кол≥нах ≥ стегн≥. ÷€ проблема може поставити крапку в планах нав≥ть найсерйозн≥ших спортсмен≥в. јле звести ризики до м≥н≥мумум можливо.

1. ѕравильне харчуванн€

якщо ви в≥дв≥дуЇте регул€рно спортзал, але часто травмуЇте м'€зов≥ тканини при п≥дйом≥ важкоњ ваги, б≥гу на б≥гов≥й дор≥жц≥ або велотренажер≥, значить, ви неправильно харчуЇтес€. ¬аш≥ м'€зи не залишаютьс€ сильними, не в змоз≥ в≥дновлюватис€, а додатковий стрес може остаточно зруйнувати суглоби.

” рац≥он≥ обов'€зков≥ продукти з високим вм≥стом жирних кислот омега-3: риба та волоськ≥ гор≥хи. “акож важливий достатн≥й вм≥ст в орган≥зм≥ с≥рки - €ловичина ≥ птиц€.  ористь принесуть ≥ спец≥њ, так≥ €к куркума, €к≥ д≥ють €к природн≥ протизапальн≥ засоби.

”никати сл≥д зернових, €к≥ легко перетворюютьс€ на цукор: хл≥б, макарони, б≥лий рис, солодк≥ продукти ≥ напоњ.

2. ¬ажлива розт€жка

ѕеред кожним тренуванн€м важливо добре роз≥гр≥тис€ ≥ розт€гнутис€ за допомогою легких рух≥в. –озт€жка робить суглоби гнучкими, дозвол€ючи њм правильно працювати. –ухи повинн≥ бути динам≥чними. ѕ≥д час активноњ розт€жки виробл€Їтьс€ р≥дина, що змазуЇ суглоби, що необх≥дно дл€ подальшого тренуванн€.

ƒл€ розминки п≥д≥йдуть так≥ вправи:

  • легка проб≥жка,

  • пов≥льн≥ випади,

  • стрибки ноги разом ≥ нар≥зно,

  • стрибки з≥ скакалкою.

3.  ачатис€

„асто б≥ль в≥дбуваЇтьс€ через слабк≥ м'€зи. —права в тому, що слабк≥ м'€зи не можуть п≥дтримувати рух, що створюЇ додатковий тиск на суглоби. «ам≥сть того, щоб зм≥цнювати сухожилл€, що з'Їднують суглоби, б≥льш ефективно нарощувати м'€зи.

4. «осередьтес€ на наступн≥й груп≥ м'€з≥в:

  • корпусн≥ м'€зи дл€ хребта,

  • с≥дничн≥ м'€зи дл€ стегон ≥ гом≥лок,

  • м'€зи задньоњ поверхн≥ стегна ≥ чотириглав≥ м'€зи дл€ кол≥н.

Ќайголовн≥ше - вести активний спос≥б житт€. Ѕезд≥€льн≥сть породжуЇ ще б≥льше безд≥€льн≥сть, що призводить до слабких м'€з≥в ≥ бол≥в у суглобах. “ому важливо рухатис€. ’то не може б≥гати - плавайте, €кщо не можете плавати - катайтес€ на велосипед≥.

ѕ≥сл€ тренувань важливо прислухатис€ до орган≥зму. ѕриклад≥ть л≥д до проблемних м≥сць.  орисна нав≥ть крижана ванна, в €ку зануритис€ на одну-дв≥ хвилини, пот≥м прийн€ти тепло (в≥д гр≥лки до джакуз≥). ÷е допоможе поживним речовинам прихлинути до м'€з≥в ≥ позбавити суглоби в≥д болю.


23.04.2017