” чому користь гар€чоњ ванни?
” чому користь гар€чоњ ванни?
” чому користь гар€чоњ ванни?

ƒавно в≥домо, що гар€ча ванна розслаблюЇ на наш орган≥зм. Ќещодавно вчен≥ встановили, що одна година перебуванн€ в гар€ч≥й вод≥ надаЇ таку ж протизапальну ≥ цукрознижувальну д≥ю, €к 60-хвилинне зан€тт€ спортом.

ѕов≥рити в це в≥дразу не у вс≥х виходить. ƒосл≥дженн€ даних ефект≥в поки що перебуваЇ на стад≥њ п≥дготовки, але по€сненн€ даного факту все ж ≥снуЇ. ¬и€вл€Їтьс€, будь-€к≥ д≥њ, що п≥двищують вм≥ст так званих б≥лк≥в теплового шоку, покращують регулюванн€ р≥вн€ глюкози в кров≥ ≥ можуть бути альтернативою ф≥зичним вправам.

√ар€ча ванна, сауна ≥ лазн€ можуть зм≥цнювати здоров'€ людей, що часто не п≥д силу нав≥ть ф≥зичним вправам.

¬чен≥ обстежили 14 чолов≥к≥в з нормальною ≥ надм≥рною вагою, проанал≥зувавши у них особливост≥ обм≥ну речовин, одна з функц≥й €кого - п≥дтримка нормального р≥вн€ цукру в кров≥. “акож учасники мали прот€гом години њздити на велосипед≥ або приймати сауну. ¬ обох групах п≥сл€ початку експерименту показники р≥вн€ глюкози зм≥нилис€ в кращу сторону, але у тих, хто в≥дв≥дав сауну, вони були краще.

ѕасивний роз≥гр≥в може впливати на протењни - б≥лки теплового шоку, €к≥ регулюють р≥вень цукру в кров≥. ” людей з другим типом д≥абету €краз низький вм≥ст таких б≥лк≥в, а пасивний роз≥гр≥в може п≥двищити цей р≥вень.

“акож гар€ча ванна допомагаЇ боротис€ ≥з запаленн€ми, так само, €к ≥ ф≥зичн≥ вправи. ќсобливо корисно це дл€ тих, хто страждаЇ хрон≥чними недугами.

≤нш≥ досл≥дники з'€сували, що гар€ча ванна може також знижувати кров'€ний тиск.

” той же час, не дивл€чись на всю користь гар€чоњ ванни ≥ сауни, даний експеримент показав де€ку обмежен≥сть результат≥в. ѕо-перше, в досл≥дженн≥ вз€ли участь т≥льки чолов≥ки, тому нев≥домо, чи присутн≥й той же ефект у ж≥нок. Ќеобх≥дн≥ додатков≥ досл≥дженн€, перш н≥ж вчен≥ зможуть дати оф≥ц≥йн≥ висновки. јле все одно експеримент показав зц≥лювальний ефект гар€чоњ води.


21.04.2017