≤нтернет-залежн≥сть зм≥нюЇ мозок людини
≤нтернет-залежн≥сть зм≥нюЇ мозок людини
≤нтернет-залежн≥сть зм≥нюЇ мозок людини

¬и€вл€Їтьс€, залежн≥сть в≥д ≥нтернету - це не порожн≥ побоюванн€ вчених, а реальна загроза людському мозку. ¬чен≥ вперше п≥дтвердили зв'€зок м≥ж ≥нтернет-залежн≥стю ≥ зм≥нами в мозку, аналог≥чн≥ тим, що спостер≥гаютьс€ при залежност≥ в≥д алкоголю, кокањну або марихуани.

ƒосл≥дники провели ћ–“-скануванн€ мозку 17 пац≥Їнтам, у €ких була д≥агностована ≥нтернет-залежн≥сть. ѕот≥м пор≥вн€ли результати з≥ зн≥мками 16 здорових людей. ” представник≥в першоњ групи ви€вилис€ пошкодженн€ волокон б≥лоњ речовини головного мозку, що ведуть до зон, що в≥дпов≥дають за обробку емоц≥й, уваги, прийн€тт€ р≥шень ≥ когн≥тивний контроль. ƒан≥ зм≥ни характерн≥ дл€ алкогол≥к≥в ≥ залежних в≥д кокањну. ’оча вчен≥ ще остаточно не встановили, чи Ї вони причиною або насл≥дком ≥нтернет-залежност≥.

¬чен≥ п≥драхували, що ≥нтернет-залежн≥стю страждають в≥д 5 до 10% користувач≥в, б≥льш≥сть з €ких захоплюютьс€ також комп'ютерними ≥грами. “аких користувач≥в так зат€гуЇ, перш за все, взаЇмод≥€, що це позначаЇтьс€ на њх навчанн≥, робот≥ та особистому житт≥. ¬они довго утримуютьс€ в≥д њж≥ ≥ питт€. ’оча сам≥ по соб≥ н≥чн≥ чуванн€ б≥л€ комп'ютера не Ї ще залежн≥стю: дл€ багатьох це необх≥дн≥сть, пов'€зана з роботою або п≥дтримки соц≥альних зв'€зк≥в.


20.04.2017