„и остер≥гатис€ серцевого нападу в старост≥?
„и остер≥гатис€ серцевого нападу в старост≥?
„и остер≥гатис€ серцевого нападу в старост≥?

—тар≥сть - не рад≥сть! ≤ причиною цього, в першу чергу, Ї вТ€нуче здоров'€. ћедична статистика показуЇ, що на першому м≥сц≥ за частотою серед людей похилого в≥ку в≥дзначаютьс€ захворюванн€ серц€.

јмериканськ≥ фах≥вц≥ зробили висновок, що кожен шостий пенс≥онер стикаЇтьс€ з серцевим нападом, при цьому, нав≥ть не п≥дозрюючи про це. ѕричому, найчаст≥ше так≥ еп≥зоди в≥дбуваютьс€ у ж≥нок.

¬чен≥ встановили, що €кщо у людини вже трапивс€ один напад, то ймов≥рн≥сть повторного нападу ≥ передчасноњ смерт≥ зростаЇ в рази. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що напад пошкоджуЇ тканини серц€, в результат≥ орган не в змоз≥ нормально працювати.

¬чен≥ провели досл≥дженн€ з використанн€м ћ–“ у 936 добровольц≥в в≥ком 63-67 рок≥в. « них близько 10% знали, що у них ран≥ше вже був серцевий напад. јле скануванн€ показало, що насправд≥ напади трапилис€ ще у 17%.

Ќадал≥ за учасниками було встановлено спостереженн€ в середньому на 6,5 року. ÷е допомогло оц≥нити показники смертност≥. ¬ результат≥, серед тих, хто знав про напади, померли 33%, а серед тих, що не знали, - 28%. ѕричому, друга група р≥дше приймала л≥ки, €к≥ запоб≥гають нападу (статини ≥ препарати в≥д високого тиску).18.04.2017