„ому з'€вл€Їтьс€ лупа?
„ому з'€вл€Їтьс€ лупа?

” шк≥р≥ голови мешкають численн≥ м≥кроорган≥зми, число €ких в норм≥ знаходитьс€ в збалансованому стан≥. јле ≥нод≥ так трапл€Їтьс€, що р≥вновага зм≥щуЇтьс€ в б≥к п≥двищеного розмноженн€ др≥жджопод≥бних грибк≥в. ѕродукти њх життЇд≥€льност≥ викликають прискоренн€ процес≥в зрогов≥нн€ кл≥тин, що ≥ викликаЇ лупу.

«азвичай кл≥тини еп≥дерм≥су перетворюютьс€ на рогов≥ лусочки за чотири тижн≥, а пот≥м вони непом≥тно ≥ легко злущуютьс€. ѕроцес зрогов≥нн€ кл≥тин при луп≥ прискорюЇтьс€, а верхнього шару еп≥дерм≥су вони дос€гають вже за 5-14 дн≥в. јле за цей пер≥од повн≥стю втратити вологу ≥ орогов≥ти кл≥тини не встигають, вони склеюютьс€, утворюючи на поверхн≥ шк≥ри велик≥ лусочки, €к≥ ми ≥ називаЇмо лупою.

‘ах≥вц≥ в≥дзначають, що €к≥сть њж≥ не впливаЇ на к≥льк≥сть секрету шк≥рного сала, але позначаЇтьс€ на його склад≥. ” важких випадках, наприклад, при себорейному дерматит≥, пропорц≥њ складу шк≥рного сала зм≥нюютьс€: в ньому зб≥льшуЇтьс€ частка холестерину ≥ тригл≥церид≥в. ” зв'€зку з цим люд€м, схильним до себорейного дерматиту, варто дотримуватис€ д≥Їти, €ка виключаЇ копченост≥, жирн≥ продукти, ковбасн≥ вироби ≥ солодощ≥.  орисно вживати б≥льше фрукт≥в, овоч≥в, рослинних жир≥в, нежирн≥ сорти м'€са ≥ риби.

јле пол≥пшити зовн≥шн≥й вигл€д шк≥ри голови може не т≥льки грибок, а й косметичн≥ засоби. —права в тому, що п≥сл€ розпиленн€ муси ≥ лаки засихають, а на поверхн≥ утворюЇтьс€ пл≥вка. „им довше вона сохне, тим б≥льше к≥льк≥сть розпилених частинок ≥ пилу прит€гуЇтьс€ на поверхню шк≥ри ≥ волосс€, спри€ючи њх забрудненню. –озсипаючись, ц≥ часточки косметики схож≥ на лупу.


15.04.2017