л≥тка мозку - природна флешка дл€ збереженн€ ≥нформац≥њ
 л≥тка мозку - природна флешка дл€ збереженн€ ≥нформац≥њ
 л≥тка мозку - природна флешка дл€ збереженн€ ≥нформац≥њ

ўо може означати одна-Їдина кл≥тина мозку? ¬чен≥ встановили, що всього одн≥Їњ кл≥тини мозку досить дл€ короткочасного збер≥ганн€ ≥нформац≥њ, значимоњ дл€ життЇд≥€льност≥ орган≥зму.

ƒосл≥дженн€ на мишах показали, що одинична кл≥тина здатна збер≥гати дан≥ повн≥стю автономно близько хвилини.

‘ах≥вц≥ в≥р€ть, що подальше досл≥дженн€ в ц≥й област≥ повинн≥ допомогти у вивченн≥ Ђкороткострокових спогад≥вї, блокуванн€ €ких сигнал≥зуЇ про розвиток хвороби јльцгеймера.

–≥зниц€ м≥ж короткочасною ≥ довготривалою пам'€ттю можна пор≥вн€ти з оперативною пам'€ттю комп'ютера ≥ його жорстким диском. ¬чен≥ з'€сували, що живим орган≥змам, в тому числ≥ ≥ людин≥, дл€ виконанн€ звичайноњ д≥€льност≥ потр≥бна можлив≥сть швидко отримувати доступ до необх≥дних даних, що збер≥гаютьс€ в короткостроков≥й пам'€т≥. ÷€ пам'€ть швидка, релевантна, хоча обс€г њњ невеликий. ƒовготривала пам'€ть не така швидка, але њњ обс€г б≥льше в рази.

¬чен≥ прот€гом дес€тил≥ть досл≥джували мозок, намагаючись ≥дентиф≥кувати рег≥они, €к≥ в≥дпов≥дають за кожен тип пам'€т≥, а також зрозум≥ти, €к працюють кл≥тини кожного типу.

«а класичною теор≥Їю, дл€ збереженн€ спогад≥в к≥лька кл≥тин мозку формують щось на зразок ланцюга, €кий п≥дкр≥плюЇтьс€ електронними м≥кро≥мпульсами. јле б≥льш сучасн≥ теор≥њ стверджують, що нав≥ть одинична кл≥тина мозку здатна збер≥гати певний обс€г даних.

ƒосл≥дженн€ також показали, що в кл≥тинах м≥ститьс€ компонент або х≥м≥чний рецептор, актив≥зац≥€ €кого даЇ кл≥тин≥ команду на збер≥ганн€ даних.


09.04.2017