„ому важко збер≥гати секрети?
„ому важко збер≥гати секрети?
„ому важко збер≥гати секрети?

¬≥домо, що багато людей не вм≥ють збер≥гати секрети, особливо ж≥нки. ¬ченим стало ц≥каво, чому при отриманн≥ ц≥нноњ ≥нформац≥њ в≥дразу з'€вл€Їтьс€ бажанн€ под≥литис€ нею з кимось.

‘ах≥вц≥ вважають, що вс€ справа в емоц≥йному навантаженн≥, в≥д €кого потерпаЇ ф≥з≥олог≥њ людини. Ћюдина, що збер≥гаЇ секрет, сприймаЇ повс€кденн≥ справи €к труднощ≥. –езультати тест≥в показали: збер≥ганн€ секрету ускладнюЇ житт€, про що говорить на€вн≥сть певних сенсомоторних стан≥в.

ўо стосуЇтьс€ ж≥нок, то вони взагал≥ любл€ть поговорити. ÷е закладено в них генетично. ≤ найчаст≥ше вибовкують секрети екстроверти, њм життЇво важливо багато говорити, бути в центр≥ уваги ≥ дивувати. ƒл€ таких людей сп≥лкуванн€ - це в≥дпочинок, а таЇмниц€ (нав≥ть чужа) - одна з багатьох тем дл€ розмови.

¬≥дпов≥дальн≥сть за чуж≥ секрети тисне на людину емоц≥йно ≥ не даЇ спок≥йно жити. ” цьому випадку нав≥ть повс€кденн≥ справи даютьс€ важко. ≤ чим значн≥ше секрет, тим г≥рше самопочутт€. “ому людина мало не п≥дсв≥домо намагаЇтьс€ скинути з себе т€гар, розд≥ливши його з ≥ншими.

„ужий секрет вимагаЇ пост≥йно контролювати себе, щоб не проговоритис€. ÷е вимагаЇ пост≥йноњ витримки. ѕрост≥ше подзвонити ≥ все розпов≥сти подруз≥, н≥ж жити в стан≥ пост≥йного стресу.

јле часто, розкриваючи чуж≥ секрети, людина пересл≥дуЇ певну мету. ѕо-перше, чим не спос≥б помститис€ кривдников≥? ѕо-друге, чужим секретом можна прикрити власн≥ недол≥ки: на тл≥ зради  атерини ваш фл≥рт в соцмережах - просто дит€ч≥ пустощ≥. ѕо-третЇ, пл≥тки допомагають втертис€ в дов≥ру (€ тоб≥ он €ку страшну таЇмницю розкрила!). јле буваЇ ≥ позитивна мотивац≥€: наприклад, вберегти близьку людину в≥д помилки.

як утриматис€ в≥д розголошенн€ таЇмниц≥?

√оловне - це розум≥нн€ проблеми, що стане першим кроком на шл€ху до самоконтролю. як т≥льки в≥дкриЇте рот, щоб под≥литис€ чужим секретом, подумайте про автора таЇмниц≥. ”€в≥ть, що в≥н стоњть за спиною. як в≥н поставитьс€ до цього? Ќе соромтес€ згорнути розпочату розмову: мовл€в, об≥ц€ла  ат≥ не п≥дводити њњ! ѕодумайте про насл≥дки розголошеноњ таЇмниц≥. ≤ нехай ваше р≥шенн€ буде усв≥домленим!


08.04.2017