ƒл€ чого людин≥ л≥нь?
ƒл€ чого людин≥ л≥нь?

« дитинства нас вчили, що з л≥нню треба боротис€. јле канадськ≥ вчен≥ прийшли до висновку, що л≥нь Ї нормальною €к≥стю людини, б≥льш того, наш мозок буквально запрграмований на л≥нь.

–ан≥ше психологи за€вл€ли, що з л≥нню необх≥дно боротис€, тому що це ненормальний стан. јле тепер в ход≥ досл≥джень вчен≥ з'€сували, що л≥нь - це природний стан, закладений в нас самою природою, тому побороти њњ не так просто.

ѕо€снюЇтьс€ це тим, що наш мозок пост≥йно намагаЇтьс€ економити енерг≥ю. ≈ксперименти показали, що при вир≥шенн≥ будь-€коњ задач≥ наш мозок намагаЇтьс€ знайти найпрост≥ший спос≥б дл€ њњ вир≥шенн€, щоб зд≥йснювати €комога менше д≥й дл€ збереженн€ енерг≥њ.

“аким чином вчен≥ довели, що л≥нь в сам≥й наш≥й природ≥, завд€ки њй ми завжди намагаЇмос€ знайти найпрост≥ший шл€х дл€ вир≥шенн€ проблеми.

” той же час вчен≥ п≥дкреслюють, що њх в≥дкритт€ не означаЇ, що потр≥бно п≥ддаватис€ л≥н≥ у всьому, адже таким чином вона повн≥стю в≥зьме верх над житт€м людини ≥ п≥дпор€дкуЇ його соб≥. јле ≥ занадто ла€ти себе ≥ в≥дчувати провину так само не варто, так €к це природний механ≥зм.


05.01.2022