ќф≥сна робота - ризик тромбозу
ќф≥сна робота - ризик тромбозу
ќф≥сна робота - ризик тромбозу

—ид€ча робота на сьогодн≥ визнана медиками одн≥Їю з найб≥льш шк≥дливих ≥ небезпечних дл€ здоров'€. Ќедавн≥ досл≥дженн€ до списку негативних насл≥дк≥в малорухомого способу додали ще один - ризик розвитку тромбозу глибоких вен.

¬иникненн€ тромб≥в в област≥ н≥г ≥ тазу розвиваЇтьс€, €кщо людина тривалий час сидить на одному м≥сц≥, не встаючи, щоб роз≥м'€тис€.

ѕ≥дступн≥сть тромбозу глибоких вен пол€гаЇ в тому, що сам по соб≥ в≥н може проходити безсимптомно, але ≥нод≥ в≥н з'€вл€Їтьс€ у вигл€д≥ набр€ку, почервон≥нн€ ≥ болю в област≥ закупорки кровоносноњ судини.

јле реальна небезпека загрожуЇ в тому випадку, €кщо тромб зм≥щуЇтьс€. ” цьому випадку в≥н може дос€гти легень, що викличе досить сильн≥ бол≥ в област≥ грудей, кашель ≥ задишку.

Ќов≥ досл≥дженн€ продемонстрували, що традиц≥йно оф≥сн≥ прац≥вники просиджують на робочому м≥сц≥ близько 3 годин 45 хвилин посп≥ль, перш н≥ж њм доводитьс€ встати з €коњсь причини. ѕри цьому у багатьох ц€ цифра Ї значно б≥льшою, а де€к≥ прагнуть нав≥ть перекушувати на робочому м≥сц≥, зам≥сть того, щоб в об≥дню перерву хоча б встати ≥ д≥йти до кафе в сус≥дньому будинку.

¬чен≥ п≥драхували, що кожна година сид≥нн€ на робочому м≥сц≥ зб≥льшуЇ ймов≥рн≥сть тромб≥в на 10%, а це веде до надзвичайноњ к≥лькост≥ випадк≥в тромбозу глибоких вен, що реЇструютьс€ щор≥чно. ¬ ту ж групу ризику можна в≥днести ≥ людей, €к≥ працюють на дому, фр≥лансер≥в.

ўоб знизити ризик закупорки кровоносних судин, необх≥дно вставати м≥н≥мумм раз на 30 хвилин, а також пор≥вн€но активно проводити свою об≥дню перерву, пер≥одично розминати ноги п≥д час роботи.

÷≥каво, що б≥льш≥сть людей знають, що сид€чий спос≥б житт€ зб≥льшуЇ ризик розвитку серцево-судинноњ системи ≥ д≥абету. јле далеко не кожен об≥знаний, що сид€чи на одному м≥сц≥ без ф≥зичного навантаженн€, ми сам≥ б≥льш н≥ж в два рази зб≥льшуЇмо ризик утворенн€ у себе тромбу, €кий з високим ступенем ймов≥рност≥ може стати смертельним.  ожен з нас повинен усв≥домити цей ризик ≥ змушувати себе рухатис€ п≥д час важкого нерухомого робочого дн€!10.01.2022