„им небезпечн≥ Ђздоров≥ї сн≥данки?
„им небезпечн≥ Ђздоров≥ї сн≥данки?
„им небезпечн≥ Ђздоров≥ї сн≥данки?

” гонитв≥ за здоровим ≥ рац≥ональним харчуванн€м ми прагнемо збагатити наш рац≥он найкорисн≥шими продуктами, в≥ддаючи перевагу менш калор≥йним ≥ б≥льш натульним. ќднак фах≥вц≥, проанал≥зувавши продукти, з €ких часто складаЇтьс€ сн≥данок сучасноњ людини, що стежить за своЇю формою, зробили висновок, що б≥льш≥сть з них не так корисн≥, €к нам об≥ц€Ї реклама ≥ нав≥ть д≥Їтологи.

—ух≥ сн≥данки

”же звичн≥ нам каш≥ ≥ пласт≥вц≥ швидкого приготуванн€ - найг≥рше, що можна соб≥ дозволити на д≥Їт≥. ¬они насичен≥ цукрами ≥ раф≥нованими вуглеводами, €к≥ ефективно Ђдопомагаютьї набирати вагу пр€мо з ранку. ѕочати день з такоњ њж≥ - забезпечити р≥зке зростанн€ р≥вн€ цукру ≥ р≥вн€ ≥нсул≥ну в кров≥. ¬же через к≥лька годин вони стр≥мко зниз€тьс€, що викличе нестерпне бажанн€ перекусити.

ћед

ћед вважаЇтьс€ б≥льш здоровим зам≥нником цукру. јле на д≥л≥ в≥н ви€вл€Їтьс€ г≥рше цукру в план≥ д≥Їтичност≥, саме тому, що здаЇтьс€ безпечним. ” 100 г цього натурального продукту м≥ститьс€ 320 калор≥й, в той час €к в цукр≥ не набагато б≥льше - 380. јле цукор ви не станете њсти просто так, а з медом вприкуску можна випити не одну чашку чаю. ƒо того ж мед прекрасно в≥дкладаЇтьс€ в жир, особливо, €кщо њсти його ближче до вечора.

ћюсл≥

ћюсл≥ - д≥йсно здоровий ≥ д≥Їтичний продукт, але т≥льки, €кщо зроблений з натуральних компонент≥в. ќднак при масовому виробництв≥ склад мюсл≥в невп≥знанно зм≥нюЇтьс€.

÷≥льнозерновий хл≥б

ѕопул€рн≥сть ц≥льнозернового хл≥ба заснована на маркетингових прийомах. Ќасправд≥ будь-€кий хл≥б, нав≥ть житн≥й, шк≥дливий дл€ д≥Їти. ѕри приготуванн≥ хл≥ба зерна все одно перетворюютьс€ в борошно тонкого помелу, €ке також легко перетравлюЇтьс€ ≥ в≥дкладаЇтьс€ в жир, €к ≥ ≥нш≥ вуглеводи. √л≥кем≥чний ≥ндекс у ц≥льнозернового хл≥ба такий же, €к у звичайного. ’оча в≥н д≥йсно м≥стить б≥льше кл≥тковини ≥ в≥там≥н≥в.

«нежирений йогурт

…огурт - це д≥йсно здорова њжа, але не знежирений.  оли з продукту видал€Їтьс€ весь жир, в≥н стаЇ огидним на смак, ось виробники ≥ додають туди р≥зн≥ п≥дсилювач≥ смаку. “ак знежирений йогурт стаЇ перенасиченим цукрами, фруктозою, кукурудз€ним сиропом, штучними п≥дсолоджувачами. “ому жир набагато менш небезпечний дл€ нас, н≥ж вс≥ ц≥ х≥м≥кати.

—алати

Ќезважаючи на те, що овоч≥ незам≥нн≥ при д≥Їт≥, њсти њх просто так нудно. јле будь-€кий наб≥р корисних овоч≥в за допомогою заправки перетворюЇтьс€ в калор≥йну бомбу ≥ в≥дразу втрачаЇ статус д≥Їтичного. ’оча Ї вих≥д - робити д≥Їтичн≥ заправки самому, таким чином уникаючи консервант≥в, п≥дсолоджувач≥в ≥ п≥дсилювач≥в смаку в≥д виробника.

‘руктов≥ соки

якщо с≥к куплений в магазин≥, то д≥Їтичним його вже не назвеш. Ќайчаст≥ше, це солодка вода з смаковими добавками ≥ барвниками. јле нав≥ть €кщо с≥к 100% фруктовий, пити його занадто часто не рекомендуЇтьс€, €кщо оч≥куЇте д≥Їтичного ефекту. —права в тому, що з вит€ганн€м з фрукт≥в соку губл€тьс€ найкорисн≥ш≥ речовини. ¬олокна ц≥льних фрукт≥в упов≥льнюють вив≥льненн€ цукр≥в, а в соку цьому н≥чого не перешкоджаЇ.

ќрган≥чн≥ продукти

якщо це ц≥л≥ ≥ необроблен≥ овоч≥ ≥ фрукти, то з ними все в пор€дку. јле €кщо слово Ђорган≥чної ви ви€вили на упаковц≥ з котлетами, сухариками або батончиками, то це повна ма€чн€. ƒо того ж, в них буде дуже багато цукр≥в.

Ѕезглютенова€ вип≥чка

ќстанн≥м часом њжа з низьким вм≥стом глютену стаЇ все б≥льш попул€рною. ¬еличезна частина людей намагаЇтьс€ обмежити к≥льк≥сть клейковини в рац≥он≥. ¬иробники, користуючись новою тенденц≥Їю, рад≥ використовувати напис Ђбез глютенуї на своњх упаковках. јле р≥зна х≥м≥€, €ка компенсуЇ в≥дсутн≥сть глютену, робить њжу ще б≥льш шк≥дливою.


16.01.2022