‘≥нансов≥ проблеми знижують ≥нтелект?
‘≥нансов≥ проблеми знижують ≥нтелект?
‘≥нансов≥ проблеми знижують ≥нтелект?

√рошов≥ труднощ≥, €к ви€вилос€, в≥дображаютьс€ не т≥льки на €кост≥ житт€ людини, але ≥ ведуть до пог≥ршенн€ здоров'€ ≥ нав≥ть зниженн€ розумових зд≥бностей.

“ак≥ висновки зробили в ход≥ досл≥джень вчен≥ з ѕр≥нстонського ун≥верситету, ви€вивши, що чим б≥льше людина загрузла у ф≥нансових проблемах, тим нижче падаЇ р≥вень њњ IQ. ‘ах≥вц≥ стверджують, що люди, чињ ф≥нансов≥ можливост≥ обмежен≥, часто приймають неправильн≥ р≥шенн€, що т≥льки посилюЇ њх ≥ без того скрутне становище. Ќамагаючись впоратис€ з ф≥нансовою кризою, вони беруть в борг суми, €к≥ не можуть виплатити або оформл€ють Ђнеп≥дйомн≥ї кредити.

јле €к т≥льки люди вибираютьс€ з ф≥нансовоњ пр≥рви, њх ≥нтелектуальн≥ зд≥бност≥ знову в≥дновлюютьс€ ≥ повертаютьс€ на колишн≥й р≥вень. ¬ ход≥ досл≥дженн€ ви€вилос€, що €кщо людина б≥дна, то вона в≥дчуваЇ деф≥цит не т≥льки грошей. ѓњ когн≥тивн≥ зд≥бност≥ також на меж≥. ” той же час помилково думати, що €кщо людина б≥дна, то вона дурна. ѕросто пост≥йн≥ думки про те, €к стаб≥л≥зувати матер≥альне становище, вичерпують ресурси мозку, ≥ в≥н не може зосередитис€ на чомусь ≥ншому, корисному дл€ себе.

¬чен≥ провели сер≥ю експеримент≥в в торгових центрах за участю 400 ос≥б. «алежно в≥д р≥вн€ доход≥в њх умовно розд≥лили на Ђбагатихї ≥ Ђб≥днихї ≥ протестували. ƒобровольц€м дали завданн€ знайти р≥шенн€ в ситуац≥њ, коли у них зламавс€ автомоб≥ль, на ремонт €кого у них Ї всього 150 долар≥в. ћайже вс≥ впоралис€ легко з таким завданн€м. јле наступн≥ тести з≥ зб≥льшенн€м суми в 10 раз≥в, €кою необх≥дно розпор€дитис€, ви€вилис€ занадто складними дл€ людей з низьким р≥внем доходу. ѕри цьому IQ-тести п≥дтвердили, що малозабезпечен≥ люди справл€ютьс€ з завданн€ми пов≥льн≥ше ≥ з б≥льшими зусилл€ми, н≥ж забезпечен≥.



17.01.2017