—варки при д≥т€х - помилка батьк≥в
—варки при д≥т€х - помилка батьк≥в
—варки при д≥т€х - помилка батьк≥в

–≥дк≥сна с≥мейна пара може тривалий час протриматис€ без сварок ≥ скандал≥в, нехай нав≥ть невеликих. ƒл€ дорослих це звичайний спос≥б випустити пар. јле д≥ти кожну таку ситуац≥ю сприймають бол≥сно.

ѕ≥сл€ безтурботного ≥ веселого проведенн€ часу в родин≥ дл€ дитини скандал може стати €к гр≥м серед €сного неба. ≤ нав≥ть €кщо д≥ти не беруть участ≥ в сварках безпосередньо, то часто стають розм≥нною монетою, страждаючи ще б≥льше дорослих.

„им загрожують батьк≥вськ≥ сварки дит€ч≥й псих≥ц≥?

ƒ≥ти, €к≥ часто стають св≥дками лайки м≥ж мамою ≥ татом, виростають менш ст≥йкими до стресових ситуац≥й. ћозок дитини реагуЇ на тон голосу, €кий несе в соб≥ зл≥сть, нав≥ть п≥д час сну.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 20 д≥тей. ѕоки д≥ти спали, њм включали ауд≥озаписи (тон мовц€ зм≥нювавс€ в≥д дуже злого до нейтрального ≥ рад≥сного). ¬и€вилос€, що д≥ти прекрасно розп≥знавали ≥нтонац≥њ, незважаючи на те, що спали.

ѕсихологи п≥дкреслюють, що конфл≥кт Ї найпоширен≥шим джерелом стресу. ƒ≥ти з неблагополучних с≥мей активн≥ше реагували на дуже агресивний тон, на що вказувала активац≥€ зон мозку, пов'€заних з≥ стресом ≥ регулюванн€м емоц≥й.

≈ксперти вважають, що част≥ конфл≥кти в с≥м'њ п≥ддають дитину сильному стресу ≥ робл€ть його менш ст≥йким до потр€с≥нь, що, €к насл≥док, може викликати проблеми в розвитку.20.01.2022