¬с≥ мон≥тори шк≥длив≥ дл€ зору!
¬с≥ мон≥тори шк≥длив≥ дл€ зору!
 ¬с≥ мон≥тори шк≥длив≥ дл€ зору!

«наючи про негативний вплив комп'ютерних дисплењв на оч≥, багато людей купують спец≥альн≥ мон≥тори, б≥льш щадн≥ дл€ зору - ≈ѕ“ або – . јле вчен≥ стверджують, що нешк≥дливих дисплењв не буваЇ. јбсолютно вс≥ вони шк≥длив≥ дл€ очей.

¬и€вл€Їтьс€, згубний вплив мон≥тор≥в криЇтьс€ не в електричному випром≥нюванн≥, а в тому, що люди менше кл≥пають при робот≥ за комп'ютером.

ѕрацюючи за комп'ютером, користувач змушений часто жмуритис€, намагаючись ч≥тк≥ше розгл€нути зображенн€ на екран≥ або таким чином зменшити його €скрав≥сть. ¬ цьому випадку може наступити астенопат≥€ (зорове стомленн€) ≥ сух≥сть очей. „им сильн≥ше людина мружитьс€, тим р≥дше вона моргаЇ.

ћаксимальна напруженн€ зору веде до скороченн€ кл≥панн€ до 4 раз≥в на хвилину. ¬загал≥-то така тенденц≥€ не Ї небезпечною, але в результат≥ недостатнього зволоженн€ очей виникаЇ почутт€ сильного дискомфорту, схоже на п≥сок в очах.

≈ксперти провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого учасники повинн≥ були зосередити увагу на маленьк≥й чорн≥й крапц≥ на екран≥ мон≥тора. ≈лектром≥ограма показала наступн≥ результати: абсолютна б≥льш≥сть користувач≥в мружатьс€ при робот≥ за компьютеором, сам≥ того не усв≥домлюючи. ј при спроб≥ сфокусувати погл€д, нав≥ть €кщо людина трохи мружитьс€, кл≥панн€ в≥дбуваЇтьс€ в два рази р≥дше.

–≥шенн€ проблеми вчен≥ бачать в Ђрозумнихї мон≥торах, здатних п≥длаштовувати €скрав≥сть ≥ контрастн≥сть зображенн€ п≥д конкретну людину. јле поки таких мон≥тор≥в немаЇ, л≥кар≥ рад€ть част≥ше кл≥пати, працюючи за комп'ютером, або користуватис€ крапл€ми дл€ очей Ђштучн≥ сльозиї.26.01.2022