який в≥там≥н найважлив≥ший дл€ людини?
який в≥там≥н найважлив≥ший дл€ людини?
який в≥там≥н найважлив≥ший дл€ людини?

¬ ход≥ масштабного досл≥дженн€ вчен≥ встановили, що в≥там≥н D Ї найнеобх≥дн≥шим дл€ людини. ”часниками досл≥дженн€ стали люди, €к≥ страждають в≥д нестач≥ в≥там≥нних комплекс≥в.

¬чен≥ в≥дзначили, що саме в≥там≥н D Ї головною складовою правильно сформованоњ ≥мунноњ системи людини. ѕри щоденному вживанн≥ продукт≥в з п≥двищеним вм≥стом цього в≥там≥ну можна ≥стотно зм≥цнити ≥мун≥тет.

“акож експерти п≥дкреслили, що нестача в≥там≥ну D може призвести до серйозних проблем з≥ здоров'€м, аж до розвитку онколог≥њ.

як в≥домо, в≥там≥н D виробл€Їтьс€ в орган≥зм≥ п≥д впливом сон€чних промен≥в. як з'€сувалос€, цей в≥там≥н регулюЇ практично вс≥ обм≥нн≥ процеси в орган≥зм≥. ѕри його деф≥цит≥ ≥ д≥ти, ≥ доросл≥ част≥ше хвор≥ють на √–« ≥ √–¬≤ через ослабленою ≥мунною системи.

”чен≥ з јвстрал≥њ досл≥джували пуповинну кров к≥лькох тис€ч немовл€т. ¬и€вилос€, що алерг≥€ на домашн≥й пил ≥ кл≥щ≥в в основному зустр≥чалас€ €краз у д≥тей з деф≥цитом в≥там≥ну D. ќстанньою г≥потезою вчених стало твердженн€, що нестача в≥там≥ну D безпосередньо пов'€зана з розвитком б≥льш важкого алерг≥чного захворюванн€ - бронх≥альноњ астми. јнал≥зи показали, що у багатьох астматик≥в р≥вень цього в≥там≥ну вкрай низький.

«розум≥ло, що отримати потр≥бну к≥льк≥сть в≥там≥ну т≥льки в≥д сонц€ не вийде з урахуванн€м нашого кл≥мату. Ќеобх≥дна норма дл€ здоров'€ - 400ћ≈.

ƒоповнити нестачу в≥там≥ну D в орган≥зм≥ допоможе риба, але не вс€ка, а лише морська ≥ т≥льки жирних сорт≥в. јле нав≥ть €кщо ви ц≥лий день будете засмагати на пл€ж≥ ≥ харчуватис€ виключно рибою, передозуванн€ в≥там≥ном D вам навр€д чи загрожуЇ.

¬чен≥ ви€вили ще одну особлив≥сть даноњ речовини - њњ неактивна форма. ўоб зробити њњ активною, в≥там≥н D необх≥дно вживати в комплекс≥ з ≥ншими в≥там≥нами, особливо групи ¬.

Ќайб≥льш багат≥ в≥там≥ном D продукти: печ≥нка тр≥ски, атлантичний оселедець, палтус, коров'€че молоко, кур€ч≥ ≥ перепелин≥ €йц€ (жовток).28.01.2022