ѕсихолог≥чна сила чар≥вних сл≥в
ѕсихолог≥чна сила чар≥вних сл≥в
ѕсихолог≥чна сила чар≥вних сл≥в

—лова Ђспасиб≥ї ≥ Ђбудь ласкаї неспроста вважаютьс€ чар≥вними, адже часом вони можуть кардинально зм≥нити не т≥льки проблемну ситуац≥ю, а й пол≥пшити самопочутт€.

ћи часто забуваЇмо д€кувати тим, хто цього найб≥льше заслуговуЇ. ¬важаючи допомогу р≥дних ≥ близьких само собою зрозум≥лою, ми р≥дко говоримо слова любов≥ ≥ вд€чност≥. ƒивно, але саме до найближчих ми найб≥льше неуважн≥. Ѕагато людей взагал≥ викидають слова под€ки з≥ свого лексикону, а зам≥сть них вставл€ють накази ≥ погрози.

ѕри цьому д≥т€м пост≥йно нагадують про чар≥внs слова - Ђспасиб≥ї ≥ Ђбудь ласкаї. јле стаючи дорослими, люди забувають про важлив≥сть цих простих ≥ знайомих вс≥v слова.

ѕсихологами доведено, що слово Ђспасиб≥ї сприймаЇтьс€ позитивно саме по соб≥ ≥ додаЇ позитиву в сп≥лкуванн€. ѕод€ка - це ознака симпат≥њ одн≥Їњ людини до ≥ншоњ.  оли ми говоримо Ђспасиб≥ї, це п≥двищуЇ шанси позитивного результату розмови.

Ќав≥ть п≥д час сварок ≥ конфл≥кт≥в слово Ђспасиб≥ї здатне розр€дити обстановку.

—лово Ђбудь ласкаї також здатне зм≥нити х≥д розмови, особливо корисно вживати його в розмов≥ з п≥дл≥тками. Ќаприклад, д≥ти знають, що треба допомагати батькам, але часто з великим небажанн€м займаютьс€ прибиранн€м або приготуванн€м. јле €кщо ви попросите доньку-п≥дл≥тка запекти до вечер≥ м'€со, сказати њй, що ви розраховуЇте на нењ, то, швидше за все, вона виконаЇ ваше проханн€. “ак ви поможетет њй в≥дчути в≥дпов≥дальн≥сть, а слово Ђбудь ласкаї ≥ вв≥чливе проханн€ допоможуть њй сприйн€ти ситуац≥ю не €к обов'€зок, а €к њњ виб≥р.

—лово Ђспасиб≥ї може стати м'€кою в≥дпов≥ддю на запереченн€. Ќаприклад, €кщо ви не любите в≥дмовл€ти люд€м, але сказати Ђн≥ї дл€ вас те саме, що тортури. «ам≥н≥ть слово Ђн≥ї на Ђспасиб≥ї ≥ ситуац≥€ не здастьс€ такою обт€жливою.

ѕом≥чено, що мало хто може на вв≥чливе спасиб≥ в≥дпов≥сти хамством. јле почуте Ђспасиб≥ї п≥сл€ некоректноњ повед≥нки або висловлювань сп≥врозмовника змушуЇ його в≥дчути себе винуватим. Ќав≥ть в наш≥ дн≥ пост≥йних стрес≥в, коли часто ми готов≥ з≥рватис€ на першого зустр≥чного, банальна вв≥члив≥сть творить чудеса.


30.01.2022