’олестерин: м≥ф ≥ реальн≥сть
’олестерин: м≥ф ≥ реальн≥сть
’олестерин: м≥ф ≥ реальн≥сть

—лово холестерин у багатьох прихильник≥в здорового харчуванн€ викликаЇ легкий жах ≥ прагненн€ виключити його з≥ свого рац≥ону. „и такий жахливий холестерин насправд≥?

’олестерин необх≥дний людському орган≥зму. ÷е жир (л≥п≥д), €кий в основному утворюЇтьс€ в печ≥нц≥ ≥ маЇ ключове значенн€ дл€ нормального функц≥онуванн€ орган≥зму. « нього утворюЇтьс€ жовч, €ка спри€Ї перетравленню њж≥. ’олестерин входить до складу кл≥тинних мембран, м≥ститьс€ в м≥Їл≥нових волокнах, €к≥ передають нервов≥ ≥мпульси, захищаючи њх. «рештою, з холестерину утворюютьс€ гормони кори надниркових залоз, статев≥ гормони.

ѕри нестач≥ холестерину у людини пог≥ршуЇтьс€ пам'€ть, також це може викликати депрес≥ю ≥ нав≥ть спонукати людину до суњциду.

’олестерин, €кий ми отримуЇмо разом з њжею, н≥€к нам не шкодить. Ѕ≥льш небезпечний той, €кий синтезуЇтьс€ всередин≥ нас. якщо в орган≥зм≥ Ї р≥вновага м≥ж холестерином ≥ його антогон≥стами (речовинами, €к≥ утримують його в розчиненому стан≥) - це здоровий орган≥зм. “акими Ђутримувачамиї Ї фосфол≥п≥ди. “ак, в кур€чому €йц≥ холестерин збалансований з лецитином, в≥там≥нами та ≥ншими речовинами, €к≥ направл€ють д≥ю холестерину в правильному напр€мку. якщо ц€ р≥вновага порушуЇтьс€, в орган≥зм≥ виникають проблеми. “ому дл€ проф≥лактики, наприклад, атеросклерозу, не варто виключати холестеринов≥ продукти з рац≥ону, в той же час не можна перењдати ≥ шкодити печ≥нц≥. јдже атеросклероз - це хвороба не т≥льки судин, але ≥ печ≥нки.